119 interwencji Straży Miejskiej

• Tv
Miasto z Wizją / 08.02.2016 / Komentarze
Złomiarze grasowali na osiedlu Zachód

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 119 interwencji w stosunku do 113 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 13 zdarzeń. We wszystkich przypadkach interwencje podejmowały nasze patrole. Najwięcej - 7 ujawnionych zdarzeń dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

W poniedziałek (1.02) strażnicy asystowali pracownikom ZGM w wejściu do jednego z lokali mieszkalnych na terenie miasta.

We wtorek (2.02) około godz. 16.15 dyżurny komendy został telefonicznie poinformowany o kradzieży metalowych elementów z terenu Administracji Osiedla Zachód.

- Patrol ujął sprawców kradzieży na drodze prowadzącej na teren pobliskich ogrodów działkowych - dodaje G. Grondys. - Złodziejami żelastwa okazało się dwóch mężczyzn. W chwili zatrzymania pchali wózek z ukradzionymi wcześniej metalowymi elementami. Obaj zostali przekazani Policji.

W piątek (5.02) strażnicy interweniowali dwukrotnie. Wpierw zabezpieczali miejsce wycinki drzew na terenie w sąsiedztwie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej a później brali udział w organizacji zajęć feryjnych dla dzieci (wspólnie z SAPiK-iem) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5.

- Oprócz powyższych zdarzeń kilkakrotnie interweniowaliśmy wobec osób spożywających alkohol w miejscach publicznych lub upojonych alkoholem leżących w różnych miejscach - ujawnia komendant. - Np. w sobotę (6.02) przed godz. 10 interweniowaliśmy wobec pijanego mężczyzny leżącego na klatce schodowej. Kilkadziesiąt minut później podobną interwencję podejmowaliśmy w budynku przy ul. Spółdzielczej.

Strażnicy za naszym pośrednictwem przypominają właścicielom lub zarządcom posesji o utrzymaniu ich w odpowiednim stanie sanitarno -porządkowym.

- Patrole w kilku przypadkach udzielały już pouczeń wyznaczając terminy na posprzątanie terenów w mieście - kończy G. Grondys.