18-latek z narkotykami. Ćpał

Miasto z Wizją / 22.03.2019 / Komentarze
Nastolatek został zatrzymany przez dzielnicowego KPP w Szczecinku

Dzielnicowy ze szczecineckiej komendy w trakcie obchodu zatrzymał i zarazem przerwał zażywanie narkotyków przez młodego mieszkańca gminy Szczecinek. 18-latkowi grozi teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy patrolując swój rejon służbowy często odwiedza rodziny, które poprzez rozmowę z policjantem pierwszego kontaktu próbują rozwiązać swoje problemy rodzinne. Właśnie na takie spotkanie wczorajszego (czwartek 21.0) wieczoru udał się dzielnicowy II rejonu Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, który na jednaj z klatek schodowych zastał grupę młodych osób. Nie wszyscy w porę zauważyli mundurowego, ale za to dzielnicowy w porę zainteresował się młodym mężczyzną, który zajęty był zażywaniem białego proszku. Policjant zabezpieczył białą substancję zabezpieczył. Po przebadaniu okazała się amfetaminą.

Młody mieszkaniec gminy Szczecinek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Posiadanie środków zabronionych Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Tekst: mł. asp. Anna Matys - KPP Szczecinek