5 Ćwierćmaraton Komandosa, czyli "Czarno to widzę"

• Tv
Miasto z Wizją / 14.01.2019 / Komentarze
Biegacze wałczyć będą o Puchar Dyrektora Okręgowej Służby Więziennej - pod patronatem "Miasta z Wizją"

W sobotę 19 stycznia 2019 r. w Czarnem odbędzie się super ekstremalny bieg. Śmiałkowie, głównie żołnierze jednostek bojowych Wojska Polskiego, ale nie tylko żołnierze, również przedstawiciele innych służb mundurowych, także ze Szczecinka, którzy postanowili stanąć na starcie tego biegu, zmierzą się z ponad 10,5 km trasą przebiegającą m.in. przez bezdroża czarneńskiego poligonu wojskowego.

Sęk w tym, że w czasie morderczego dystansu terenowego "towarzyszyć" im będzie pełne umundurowanie (żadnych adidasów, itp., tylko obuwie używane przez żołnierzy na polu walki) oraz… 10 kg plecak. Musi mieć go każdy uczestnik Biegu Komandosa.

W organizację imprezy zaangażowały się niemal wszystkie instytucje Miasta Czarne, OSP, szkoły, Zakład Karny, Czarneńskie Centrum Kultury, UKS Champion, Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie oraz zawodnicy Wojskowego Klubu Biegacza "Meta" z Lublińca, czyli 1 Pułku Specjalnego Komandosów - elitarnej jednostki bojowej WP.

Miło nam donieść, że jednym z patronów medialnych imprezy - w towarzystwie stacji TVN i Polski Zbrojnej - jest Redakcja Portalu Informacyjnego "Miasto z Wizją" oraz Gazety "Dzień Dobry Szczecinek".

Niestety, organizatorzy zamknęli już listę startową - chętnych było o wiele więcej niż miejsc. Ostatecznie na starcie stanie 370 śmiałków. Znajdziemy wśród nich m.in. żołnierzy z 7 Brygady Obrony Wybrzeża, 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, Akademii Wojsk Lądowych, 6 batalionu powietrzno - desantowego, 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego, 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów w Złocieńcu czy też 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Ale nie tylko żołnierze staną na starcie. Będą też policjanci, funkcjonariusze ZK i wielu Straży Miejskich, strażacy zawodowi i druhowie OSP.

Trasa 5 Ćwierćmaratonu Komandosa to jedno duże kółko ze startem przy bramie Głównej Zakładu Karnego w Czarnem i metą w strefie kibica przy Szkole Podstawowej na ul. Parkowej. Zabezpieczenie trasy zapewniają strażacy z OSP Czarne i OSP Bińcze.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto/wideo: Andrzej Remus - MzW. Relacja z 4 edycji "Komandosa" - styczeń 2018 r.