Obradowała Rada Miasta

• Tv
Miasto z Wizją / 29.05.2017 / Komentarze
Radni pozytywnie "skwitowali" ubiegłoroczny budżet i udzielili burmistrzowi absolutorium

Dziś (29.05) na sesji spotkała się Rada Miasta. W porządku obrad zapisano 12 punktów. Na sali plenarnej pojawiło się 18 radnych.

Po załatwieniu spraw regulaminowych radni podjęli decyzję w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za ubiegły rok.

- To był dla miasta dobry rok - mówił m.in. burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- Dochody miasta zdecydowanie wzrosły. Z kolei wydatki miasta zmniejszyliśmy w stosunku do wcześniej planowanych. W bieżący rok weszliśmy z nadwyżką finansową w wysokości prawie 11 mln zł. Na koniec 2016 roku zadłużenie miasta wynosiło około 37 mln zł. To 25 proc. dopuszczalnego długu. Wszystko wskazuje na to, że rok 2017 "skwitujemy" zadłużeniem niższym niż 20 proc.

Rada po zaakceptowaniu sprawozdania finansowego (15 głosów za, wstrzymujących - 2) zdecydowała, mimo zaciekłego, niemającego nic wspólnego z omawianym punktem obrad ataku opozycji (radni Jacek Pawłowicz i Marcin Bedka), o udzieleniu absolutorium burmistrzowi z tytułu wykonania budżetu miasta za 2016 rok. Za udzieleniem absolutorium głosowało 14 radnych, 3 wstrzymało się od głosu, jeden był przeciw.

W dalszej części obrad rada dokonała m.in. zmian w tegorocznym budżecie miasta oraz z wieloletniej prognozie finansowej miasta na lata 2017-2025.

Radni zdecydowali też o przyznaniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego. Chodzi o remont wieży Kościoła Mariackiego. Parafia z tego tytułu otrzyma kwotę 20 tys. zł.

Rada rozpatrzyła również wniosek (radni uczynili to negatywnie) mieszkanki Szczecinka o zmianę nazwy ulicy 28 Lutego.

Sprawozdanie Burmistrza, informacja przewodniczącej Rady Miasta oraz zapytania i wnioski radnych zakończyły obrady.

Video/montaż: Andrzej Remus