Akcja „One Bilion Rising” przeniesiona na inny termin

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.02.2019 / Komentarze
Odbędzie się ona w środę, 20 lutego

Jak już informowaliśmy, w tym roku mieszkanki Szczecinka postanowiły przyłączyć się do globalnej akcji protestacyjnej przeciwko przemocy wobec kobiet przebiegającej pod hasłem „One Bilion Rising”. W czwartek, 14 lutego popołudniu panie z naszego miasta wspólnie miały zatańczyć na Placu Wolności, solidaryzując się z kobietami z kilkuset innych krajów. Jednak z uwagi na żałobę narodową po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego, akcja odbędzie się  dopiero w przyszłym tygodniu. Zaplanowano ją na środę, 20 lutego na godz. 17.30.

Tym samym panie, które chcą wziąć udział w tym przedsięwzięciu, będą mogły skorzystać z dodatkowych prób tańca. Odbędą się one 13 lutego (środa), 14 lutego (czwartek) oraz 19 lutego (wtorek) zawsze o godz.19.00 w sali gimnastycznej dawnej "BUDOWLANKI" przy ul. Artyleryjskiej 9.

„One Bilion Rising” to coroczna ogólnoświatowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem fizycznej i seksualnej przemocy wobec kobiet. Zapoczątkowana sześć lat temu akcja z każdą kolejną edycja zatacza coraz większe kręgi i motywuje do działania miliony kobiet na całym świecie, które wspólnie – poprzez taniec – wyrażają swój protest przeciwko przemocy i nienawiści skierowanej właśnie w kobiety. Od kilku lat również Polska włącza się w tę inicjatywę, która w naszym kraju przebiega pod hasłem „Nazywam się miliard”. W tym roku akcja po raz pierwszy odbędzie się również w Szczecinku. Z kolei osoby, które nie mogą pojawić się na próbach, mogą samodzielnie nauczyć się prostego układu z filmiku instruktażowego https://www.youtube.com/watch?v=mRU1xmBwUeA&fbclid=IwAR10E1U2cH-jYksi1qYrgqeVILH6Oz0abdtqnE3lqcQDDwcCzXvdMZreeGg

 Tekst: Marzena Góra