Armatni wystrzał otworzył "Dary Lasu 2019"

• Tv
Miasto z Wizją / 14.09.2019 / Komentarze
Leśna super impreza na pożegnanie lata

Przemówienia gospodarza dzisiejszej imprezy dyrektora RDLP Szczecinek Andrzeja Modrzejewskiego oraz starosty Krzysztofa Lisa i burmistrza Daniela Raka, otworzyły dzisiejszą super leśną imprezę "Dary Lasu 2019". Później, jakby na potwierdzenie otwarcia oddano armatni salut.

Na placu koncertowym przy osiedlu Zachód atrakcji jest moc. Ci, którzy zdecydują się odwiedzić leśników spotkają się m.in. z wystawcami branży leśnej. Każdy, najwybredniejszy nawet smakosz znajdzie coś dla siebie w licznych stoiskach handlowych. Można kupić smakowity miód i przepyszne wypieki na czele z markowym chlebem.

To nie wszystko. Organizatorzy założyli też, że impreza powinna mieć charakter edukacji leśnej. Powód? Las to nieocenione bogactwo darów przyrody. Dostarcza drewna, owoców, ziół, grzybów i jest siedliskiem życia dzikich zwierząt. Poza tym las pełni ważne funkcje pozaprodukcyjne, a także kształtuje i wpływa na warunki środowiska przyrodniczego. Ci, którzy zagoszczą u leśników i myśliwych będą mieli m.in. możliwość degustacji potraw przygotowanych z darów lasu.

Na scenie koncertować będą soliści i zespoły muzyczne: "Bór" (muzyka myśliwska), "Kępiczanki" (muzyka ludowa), Jakub Mieczaj i Jakub Frankowski (muzyka covery), "Ontis" (muzyka polska, lata 80.), Daria Adamczewska, "Yaga Band" i "Hamak Band".

To nie wszystkie atrakcje sobotniej imprezy. Będą też konkurencje biegowe, prezentacja stoisk, wypuszczanie ptaków na wolność, pokaz jazdy kawalerii, pokazy psów myśliwskich i pokazy pracy drwali.

Prezentują się stoiska edukacyjne Lasów Państwowych. Są też gry i zabawy dla dzieci a na głodnych czekają stoiska kulinarne (kuchnia leśna). Zakupów, z pewnością udanych, dokonać można w licznych stoiskach handlowych.

Współorganizatorami imprezy organizowanej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinku jest Miasto Szczecinek i Powiat Szczecinecki.