Atrakcyjny rok szczecineckich wędkarzy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 13.03.2019 / Komentarze
Zawodów moc - połowy troci, drapieżnika, gruntowe, na spławik i nocne wędkowanie

Wśród wędkarzy z całej Polski panuje już mocno ugruntowana opinia, że jezioro Trzesiecko to super wędkarskie łowisko, a prowadzone od kilku lat intensywne zarybiania akwenu coraz częściej darzą taaaką rybą.

Nie ma się zatem co dziwić, że koszaliński Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego coraz częściej docenia nasz miejski akwen.

W tym roku na Trzesiecku rozegrane zostaną II Spinningowe Mistrzostwa Okręgu z Łodzi Teamów (w dwóch turach). Wędkarze rywalizować będą w poławianiu drapieżników w niedzielę 26 maja. Oczywiście, nie zabraknie też zawodów organizowanych przez Miasto Szczecinek, jak choćby Spinningowe Zawody dla Osób Niepełnosprawnych, czy Crazy Fishermen Trophy Szczecinek (18-20 października).

Ale najważniejsze dla szczecineckich wędkarzy będą imprezy sportowe organizowane przez Koło PZW "Jesiotr". A tych w 2019 roku będzie, co nie miara. I to nie tylko na Trzesiecku.

- W kwietniu planujemy zapolować na troć. Po raz pierwszy mistrzostwa w połowie tej szlachetniej ryby odbędą się na rzece Grabowa - mówi "Miastu z Wizją" prezes "Jesiotra" Andrzej Pilzek.

- Również w kwietniu będziemy też chcieli rozegrać Spławikowe Mistrzostwa Koła, a w maju zawody "Szczupak 2019". Z kolei w czerwcu odbędą się II Zawody o Puchar Stanicy Wędkarskiej. Nie zabraknie też zawodów dla naszych wędkujących milusińskich - z okazji Dnia Dziecka. W lipcu planujemy przeprowadzić Noce Wędkowanie, z gruntu na Trzesiecku.

Jak ujawnił nam A. Pilzek, "Jesiotr" przygotowuje też zawody "Pracusie Wędkują", "Szczecinecki Jesiotr" (dla dzieci w innym terminie - "Mały Szczecinecki Jesiotr") i tradycyjnie na zakończenie sezonu wędkarskiego 2019 - zawody "Drapieżnik".

- Oczywiście, tych rywalizacji będzie zapewne więcej. Ale o szczegółach organizacyjnych i dokładnych terminach będziemy decydować już w trakcie sezonu - dodaje prezes "Jesiotra".

Jednak najważniejszą tegoroczną imprezą szczecineckich wędkarzy będą obchody 70-lecia Koła PZW "Jesiotr".

- Wstępnie planujemy, że uroczystość będzie miała miejsce 6 lipca - mówi A. Pilzek. - To zacna rocznica, nasze 70 urodziny (szczecineckie koło PZW powstało w 1949 roku - dop. red.) i chcemy by impreza wypadła szczególnie okazale.   

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Crazy Fishermen