„Atut” zaprasza na coroczną wspólną zabawę przed ratuszem

Miasto z Wizją / 17.05.2019 / Komentarze
Przed nami XV Jarmark Twórczości Osób Niepełnosprawnych

W najbliższy czwartek, 23 maja na Placu Wolności odbędzie się coroczna impreza z okazji obchodów Europejskiego Dnia Protestu Przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych. W ramach obchodów uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Atut” po raz kolejny zapraszają wszystkich na Jarmark Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczny jarmark rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do godz. 16.00. Uroczyste otwarcie imprezy organizatorzy zaplanowali na godz. 12.00.

Celem jarmarku jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne żyjące pośród nas, na ich codzienne problemy oraz zmagania o normalne i samodzielne życie. To jednocześnie znakomita okazja do tego, aby pokazać, że mają oni także wiele pasji, talentów i pomysłów na siebie, którymi niezwykle chętnie dzielą się z pozostałymi mieszkańcami. Dzięki temu corocznemu spotkaniu podopieczni warsztatów terapii zajęciowej z terenu całego powiatu mogą zaprezentować sprawnym mieszkańcom Szczecinka swoje umiejętności i dzieła wykonane m.in. z drewna, gliny, płótna, szkła czy włóczki. Ich wyroby będziemy mogli oglądać na licznych, barwnych stosikach, a każdą z prac – zakupić. Uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczone zostaną na działalność warsztatów terapii zajęciowej.

Tekst, zdjęcie: Marzena Góra