Bajkowy hotel powstaje nad Trzesieckiem

Miasto z Wizją / 19.07.2017 / Komentarze
Burmistrz: To będzie piękny, pięciogwiazdkowy obiekt. Musimy poszerzyć drogę dojazdową. Dlatego też budynki zaplecza stadionu zostaną "cofnięte" w kierunku płyty boiska

Trwają prace przy budowie nowoczesnego hotelu nad brzegiem jeziora Trzesiecko w sąsiedztwie stadionu miejskiego. Inwestycja jest realizowana przez firmę Kronospan, a sam obiekt ma stanowić niejako uzupełnienie bazy noclegowej w Szczecinku i przyjmować gości wizytujących w naszym mieście na zaproszenie firmy. Ale nie tylko.

W ostatnim okresie burmistrz Jerzy Hardie-Douglas parokrotnie rozmawiał z kierownictwem firmy o budowie hotelu.

- To będzie niezwykle piękny, nowoczesny obiekt z basenem i innymi atrakcjami, które dotąd dla mieszkańców Szczecinka były niedostępne - mówi "Miastu z Wizją' Jerzy Hardie-Douglas.

- Obiekt powstaje nad jeziorem w pobliżu Stadionu Miejskiego, gdzie przed laty, jak dobrze pamiętają mieszkańcy Szczecinka, funkcjonowała szkoła kolejowa. Kronospan rozpoczął wreszcie budowę - po kilku latach tzw. przymiarek. Jak to Kronospan, jak już rozpoczął to szybko ją sfinalizuje. Termin zwieńczenia inwestycji jest krótki, bo do końca 2018 roku. Roboty idą bardzo sprawnie.

Jak powiedział nam burmistrz, będzie to hotel niezwykle ciekawy architektonicznie.

- Przede wszystkim pięciogwiazdkowy. Czegoś takiego jeszcze w Szczecinku nie było i podejrzewam, że długo nie będzie. W hotelu będzie 60 pokoi dla gości, basen, SPA i pełne zaplecze jakie musi być w hotelu tej klasy - mówi burmistrz

Jak ujawnił nasz rozmówca, słabym punktem projektu jest dojazd do hotelu.

- Hotel powstaje w parku nad jeziorem. Tam wzdłuż ogrodzenia Stadionu Miejskiego i OSiR-u jest dojazd na tę działkę. Taki sobie, czyli lichy. Plan miejscowy pozwala na poszerzenie tego dojazdu, tej alejki. I właśnie m.in. na ten temat rozmawiałem z szefostwem Kronospanu, czyli jak to rozwiązać, by z jednej strony ten wjazd był przyjazny i nowoczesny - on znajduje się na zakręcie ul. Mickiewicza i jest dość niebezpieczny - a z drugiej strony trzeba też rozwiązać sprawę dojazdu tzw. technicznego do zaplecza hotelu. Nie jest, więc wykluczone, że przy okazji hotelowej inwestycji, na koszt Kronospanu, przebudujemy budynki zaplecza stadionu, jednocześnie poszerzając drogę dojazdową. Wszystko po to by wilk był syty i owca cała. Reasumując: My się trochę cofniemy z obiektami sportowymi OSiR-u, ale za to będziemy mieli wybudowany nowy budynek zaplecza naszego stadionu. Rozmowy są bardzo zaanonsowane i myślę, że takie właśnie rozwiązanie będzie wkrótce obowiązywało.

- Hotel nie będzie stanowił konkurencji dla lokalnych obiektów tego typu, będzie natomiast stanowił potrzebne uzupełnienie bazy hotelarskiej. Dzisiaj, organizując np. Targi Hausmesse jesteśmy zmuszeni lokować klientów dość daleko od Szczecinka. Poza tym wyjątkowa architektura hotelu będzie stanowić dodatkową atrakcję naszego miasta - zapewnia nas Beata Rafalo, rzecznik prasowy firmy Kronospan.

Wizualizacje: Kronospan