Balonowe szaleństwo nad Trzesieckiem - w pierwszy weekend lipca

• Tv
Miasto z Wizją / 19.12.2018 / Komentarze
Do imprezy jeszcze ponad pół roku, a mamy już 15 załóg

Impreza, z której Szczecinek słynie nie tylko w kraju, ale też za granicą, to z pewnością Festiwal Balonowy. W przyszłym roku odbędzie się jego jubileuszowa X edycja. Aeronauci z całego świata zagoszczą nad Trzesieckiem w pierwszy weekend lipca 2019 roku (5-7.07).

Mimo, że od otwarcia festiwalu dzieli nas jeszcze ponad pół roku, są już pierwsi chętni, by wziąć w nim udział. I to w zacnym składzie, bo 15 załóg z: USA, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Polski. Oczywiście, jak co roku załóg będzie ponad 50!

Tradycyjnie już będziemy mogli podziwiać powietrzne statki w bajkowych kolorach i o bajkowych kształtach. Gościliśmy już w Szczecinku m.in. Angy Birds - balon w kształcie maskotki popularnej na całym świecie gry komputerowej i kreskówki oraz balon - laleczkę, pilotowany przez Holendra Guido Härle.

Festiwal Balonowy w Szczecinku to dużej rangi wydarzenie medialne.

Dzięki sprzyjającej lipcowej aurze, wielokrotnie balony lecą nad miastem z niewielką prędkością. Daje to niezwykły efekt, przyciągający media z całej Polski. Relacje Festiwalu emitowane były już we wszystkich głównych stacjach TV - reklamują się organizatorzy.

Niewątpliwym sukcesem jest to, że Festiwalowi wiele razy poświęcono miejsce na łamach bardzo poczytnej prasy branżowej. Pisały o nas zarówno miesięczniki polskie, jak Skrzydlata Polska, ale również bardzo poczytne i opiniotwórcze - angielski "Aerostat" czy niemiecki "Ballonsportmagazin".

Wideo: Marzena Góra