Będą nagrody za skasowanie plantacji marihuany

Miasto z Wizją / 31.01.2019 / Komentarze
Szczecinecka Policja podsumowała działania służbowe w minionym roku

W Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku odbyła się odprawa roczna z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora. Jacka Cegieły. Wzięli w niej udział m.in. starosta Krzysztof Lis oraz burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu szczecineckiego.

Odprawę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku mł. insp. Andrzej Dziemianko prezentując wyniki pracy szczecineckiej jednostki w 2018 roku.

Oprócz dobrych wyników pracy za ubiegły rok komendant przedstawił także główne kierunki policyjnych działań na najbliższy czas. Na zakończenie padły słowa podziękowania skierowane do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji za rzetelną i ciężką pracę w 2018 roku. Słowa podziękowania skierowane zostały również do wszystkich współdziałających instytucji i służb realizujących wspólnie z Policją zadania na rzecz bezpieczeństwa publicznego.

Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. J. Cegieła przyłączył się do podziękowań. Podkreślił jednocześnie trud i poświęcenie w codziennej służbie. Wskazał także najbliższe poważne wyzwania, jakie stoją przed Policją i wyraził przekonanie, że przy dobrej ścisłej współpracy wszystkich obecnych podmiotów na terenie powiatu stan bezpieczeństwa pozostanie na właściwym poziomie.

W trakcie odprawy głos zabrał starosta Krzysztof Lis, który gratulował policjantom dobrych wyników, dziękował za owocną współpracę i podkreślał zaangażowanie funkcjonariuszy w realizacji zadań służbowych.

Starosta K. Lis odniósł się do sukcesów naszych policjantów. Zwrócił m.in. uwagę na likwidację plantacji marihuany w Bornem Sulinowie.

Aż strach pomyśleć co by było, gdyby 33 kilogramy marihuany, o których wspomniał Komendant Wojewódzki trafiło na nasz rynek. Bardzo państwu gratuluję tego sukcesu, zatrzymania tego procederu i już teraz deklaruję, że podczas Święta Policji w sposób szczególny będę chciał podziękować policjantom zaangażowanym w to śledztwo. Oczywiście będzie wiązała się z tym gratyfikacja finansowa.

Starosta podniósł również bardzo istotną kwestię pracy z młodzieżą, a tej szczecineccy policjanci nie unikają prowadząc imponującą liczbę spotkań, pogadanek i prelekcji. Pokreślił też, że zrobi wszystko aby kolejna edycja adaptacji zawodowej młodych policjantów, odbyła się w naszym powiecie już w maju.

Tekst: mł. asp. Anna Matys – oficer prasowy KPP Szczecinek, Piotr Rozmus – rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego

Foto: P. Rozmus

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk