Buttony z nowym klipem i nową energią

• Tv
Miasto z Wizją / 30.04.2019 / Komentarze

Pod koniec lutego szczecinecki zespół James Button Band podzielił się ze swoimi fanami utworem „Agent Orange” zapowiadającym ich najnowszą płytę zatytułowaną „Charlie Speaks on The Radio”. Kilka tygodni później światło dzienne ujrzał teledysk do drugiego utworu pochodzącego ze wspomnianego krążka „Love”. Muzycy zdecydowanie rozpieszczają swoich fanów, bowiem dziś (30 kwietnia) swoją premierę miał najnowszy klip, tym razem stworzony do utworu „Stones of life”. Jest on jednocześnie zapowiedzią zmian, jakie zaszły w ostatnim czasie w zespole. Przypomnijmy, że skład grupy opuścił Kamil Jurczak, a jego miejsce basistka Anna Kozakiewicz, która występowała wraz z muzykami kilka lat temu.

- Po ostatnich zmianach składu siedzieliśmy dosyć cicho zamknięci na sali prób. Od maja natomiast startujemy z koncertami. W tym czasie pracowaliśmy też nad nowym klipem. Chcemy pokazać słuchaczom, jak teraz prezentuje się zespół. Klip nakręciliśmy sami. Działamy tak, jak o nas powiedział Wojtek Mazolewski podczas jednego z odcinków programu Start NaGRanie. Nazwał nas „samograje”, co działa nadal. Ciężko pracujemy nad tym, żeby pokazać nasze idee i pomysły ludziom. Ten teledysk to jeden z takich tworów. Nowy skład, nowy teledysk, odświeżony zespół – mówi nam Jakub Legan, wokalista i założyciel zespołu.

- Utwór „Stones of life” skomponowany został przez nas już jakiś czas temu, ale zarejestrowany został dopiero podczas ostatnich sesji do drugiego albumu. Był to nasz koncertowy „zamykacz” na poprzedniej trasie. Podczas nadchodzącej trasy również zamierzamy nim zatrzaskiwać z hukiem nasze koncerty. Kompozycja składa się z 4 części. Zwrotkowej rock'n'rollowej, podczas mostka już spokojniejszej balladowej, refrenowej gdzie odjeżdżamy w mocne uderzenia i ostatniej, gdzie już strzelamy metalowo do ludzi. To taka kwintesencja brzmienia JBB. Ludzie mają problem z zaszufladkowaniem naszej muzyki, ten utwór to właśnie taki przykład. Nigdy nie wiadomo, co „wyjedzie zza zakrętu”. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się nakręcić do niego klip.

Teledysk do utworu „Stones of life” powstawał m.in. w okolicach Bornego Sulinowa. Został on w całości wyreżyserowany i zmontowany przez zespół. Wkrótce będziemy mogli usłyszeć ich także na żywo. James Button Band szykuje się bowiem do wakacyjnej trasy koncertowej. Zagrają oni dla nas 19 lipca podczas tegorocznej edycji Art Pikniku. Z kolei 17 sierpnia zagoszczą na scenie z okazji 40-lecia Ole Carter Club.

Tekst: Marzena Góra

Foto: James Button Band