Buttony z nowym klipem i trasą koncertową

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 10.04.2019 / Komentarze
Tego lata również mieszkańcy Szczecinka będą mieli aż dwie okazje do wybrania się na koncert zespołu

1 marca swoją premierę miał najnowszy album Buttonów zatytułowany „Charlie speaks on the radio”. Zaledwie kilka dni wcześniej muzycy podzielili się ze słuchaczami jednym z utworów zapowiadających wspomniany album. Pisaliśmy o tym w artykule „Agent Orange” zapowiada nowy album Buttonów. Teraz mamy okazję posłuchać kolejnego utworu pochodzącego ze wspomnianego albumu. Tym razem muzycy podzielili się z  nami kawałkiem zatytułowanym „Love”. Clip do niego powstawał w różnych zakątkach globu, a całość „jakością” nawiązuje do materiałów filmowych sprzed pięćdziesięciu lat.

- To chyba najbardziej hipisowski numer na albumie. Jak wielu z was wie, łączymy przeszłość z dniem dzisiejszym. Clip został przetworzony przez technikę kręcenia kamerą 8 mm. Szalenie popularna kamera w latach 60. i 70. Można znaleźć na YouTube pełno amatorskich nagrań z koncertów z tamtych czasów. Dzięki czemu otrzymaliśmy naprawdę miły, oldschoolowy efekt – mówi muzycy.

- Clip składa się z ujęć nakręconych w rożnych miejscach na świecie. Materiały otrzymaliśmy dzięki uprzejmości naszych znajomych.  Dziękujemy im wszystkim serdecznie. Wielkie podziękowania dla pani Haliny Łobaszewskiej, za wypożyczenie nam swojej prywatnej, zabytkowej już kamery 8mm.

Dodajmy, że artyści w połowie maja  rozpoczną kolejną, wakacyjną trasę koncertową pod hasłem „Love, Chemtrails and Sunset Tour 2019” w trakcie której będą promować swój najnowszy album. Zagrają m.in. w Kołobrzegu, Wrocławiu, Poznaniu, oraz na Powidz Jam Festiwal. Tego lata również mieszkańcy Szczecinka będą mieli aż dwie okazje do wybrania się na koncert zespołu James Button Band. Zagrają oni dla nas 19 lipca podczas tegorocznej edycji Art Pikniku. Z kolei 17 sierpnia zagoszczą na scenie z okazji 40-lecia Ole Carter Club.

Tekst: Marzena Góra