„Buttony” z szansą na występ na Isle of Wight Festiwal

Miasto z Wizją / 19.02.2019 / Komentarze
Aby muzycy mogli zagrać w Wielkiej Brytanii potrzebują naszych głosów

Tego szczecineckiego zespołu chyba nie trzeba przedstawiać nikomu, kto regularnie bywa na miejskich wydarzeniach kulturalnych. Mają za sobą także sporo koncertów w wielu miastach w kraju oraz na licznych festiwalach. Jednak do tej pory ich fani nie są w stanie jednoznacznie zaszufladkować ich muzyki. Jak przyznają sami artyści, sami maja z tym spory problem. Trzy odmienne spojrzenia na muzykę, które finalnie tworzą spójną całość, to elektryzująca fuzja rocka, bluesa i rocka psychodelicznego.

Ta wybuchowa mieszanka to oczywiście dzieło zespołu James Button Band. Teraz o naszym szczecineckim zespole będą mogli usłyszeć także mieszkańcy Wielkiej Brytanii. „Buttony” mają bowiem szansę zagrania na scenie podczas Isle of Wight Festiwal. Jednak aby tak się stało artyści potrzebują naszego wsparcia.

- Ten festiwal, odbywający się co roku w Wielkiej Brytanii, to dla każdego fanatyka Rock'n'Rolla słowo klucz jeśli chodzi o historię muzyki. Bierzemy udział w konkursie „New Blood Competition”.  Przyjęto nasze zgłoszenie i jako zespół z Polski mamy szansę zagrać na Isle of Wight Festival – wyjaśniają muzycy. - Nasze nagrania będzie przesłuchiwać jury które, mamy malutką nadzieję, może da nam szansę. Ale jest jeszcze inna droga, aby tam zagrać. Mogą głosować nasi fani. Zespoły z dużą ilością głosów przechodzą automatycznie dalej, bez względu na ocenę jury. Prosimy o głosy i za każdy serdecznie dziękujemy! Być może dzięki wam trzy Buttony zadudnią na brytyjskiej wyspie.

Aby wesprzeć szczecineckich artystów i zwiększyć ich szansę na występ na wspomnianym festiwalu, można oddać na nich swój głos. Aby to zrobić, trzeba jedynie wejść  na stronę https://hotvox.co.uk/artists/james-button-band , następnie kliknąć „Connect with Facebook” i zagłosować wciskając „Vote for New Blood”.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Polskie Radio