Centralny Plac Zabaw pod specjalnym nadzorem

Miasto z Wizją / 06.11.2018 / Komentarze
Trzy kamery "widzące w nocy" staną w Szczecinku

Czy w Szczecinku jest wystarczająca ilość kamer monitoringu miejskiego? Zdaniem mieszkańców - nie. Wciąż wskazują oni miejsca, które wymagają wizyjnego nadzoru. Problem znają w ratuszu i zapewniają, że System Miejskiego Monitoringu Wizyjnego jest cały czas doskonalony.

Za słowami idą czyny. Właśnie podjęto decyzję o zakupie i montażu trzech nowoczesnych kamer firmy "Hikvsion". Wizyjne urządzenia "widzące w nocy" staną przy Centralnym Placu Zabaw oraz na skrzyżowaniach ulic: Limanowskiego - Witolda Pileckiego i Sadowej - Strażackiej.

Rzecz jasna, kamery muszą zostać włączone w system monitoringu. Wymaga to budowy m.in. sieci światłowodowej. Dodatkowo na skrzyżowaniu ulic Strażackiej i Sadowej zostanie stanie słup nośny urządzenia. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli ratusza, nowe trzy kamery rozpoczną służbę w sieci miejskiego monitoringu jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Przypomnijmy: Straż Miejska zajmuje się obsługą monitoringu od 1 lutego 2015 roku. System jest obecnie wyposażony w 36 kamer, również na podczerwień i w jakości HD.

W pierwszym półroczu br. operatorzy monitoringu ujawnili 468 różnego rodzaju zdarzeń. W 428 zdarzeniach interweniowały patrole SM. 199 ujawnionych zdarzeń dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych, 93 zdarzenia to przypadki nieprawidłowego parkowania samochodów, 60 zdarzeń dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego. Z kolei 45 zdarzeń dotyczyło przypadków dewastacji i niszczenia mienia.