Chętny na „czerwony domek” się nie znalazł

Miasto z Wizją / 12.04.2016 / Komentarze
Wkrótce nieruchomość ponownie zostanie wystawiona na sprzedaż

W minionym tygodniu na sprzedaż został wystawiony okazały, zabytkowy budynek z czerwonej cegły, znajdujący się w ścisłym centrum Szczecinka, do tego położony w reprezentacyjnej części parku miejskiego. Mowa o nieruchomości usytuowanej przy ul. Ordona 3, naprzeciwko Zamku Książąt Pomorskich.

Właściciel nieruchomości, czyli spółka ZGM TBS, wycenił wartość nieruchomości na 400 tys. zł. Pomimo wcześniejszego zainteresowania obiektem przez kilku inwestorów, budynku nie udało się sprzedać.

- Otrzymaliśmy kilka zapytań o tę nieruchomość, jednak ostatecznie nikt nie złożył oferty jej kupna. Przetarg na zbycie nieruchomości zostanie powtórzony. Nie planujemy jednak obniżać ceny i w dalszym ciągu będziemy chcieli sprzedać parkowy obiekt za 400 tys. zł – mówi „Miastu z Wizją” Tomasz Wełk, prezes spółki ZGM-TBS w Szczecinku.

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, który w ostatnich latach został zmieniony, podstawową funkcją budynku może być obecnie działalność związana z usługami turystycznymi. Z kolei środki uzyskane z jego sprzedaży mają zasilić fundusze spółki ZGM TBS  i zostać przeznaczone na remonty oraz modernizacje innych budynków i lokali mieszkalnych.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Sławomir Włodarczyk