"Czerwony domek" powtórnie na sprzedaż

Miasto z Wizją / 20.04.2016 / Komentarze
Atrakcyjnie położona nieruchomość za 400 tys. zł

Kilka dni temu pisaliśmy o pierwszej próbie sprzedaży tzw. "czerwonego domku" położonego w sąsiedztwie Ogrodu Różanego w Parku Miejskim przy ul. Ordona 3.

- Były zapytania, ale ostatecznie nikt nie przystąpił do przetargu - powiedział wówczas "Miastu z Wizją" prezes ZGM-TBS Tomasz Wełk. - Przetarg wkrótce powtórzymy, cena wyjściowa za nieruchomość się nie zmieni.

ZGM już ogłosiło drugi przetarg na zbycie byłych warsztatów krawieckich szczecineckiego garnizonu wojskowego. By stać się właścicielem "czerwonego domku" i po remoncie otworzyć w nim np. lodziarnię, kawiarnię czy inny punkt gastronomiczny, trzeba będzie położyć na stół 400 tys. zł.

Budynek ma powierzchnię nieco ponad 235 m2. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „Ordona - Mickiewicza”, nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę usługową lub turystyczną. Teren, na którym stoi domek leży w granicach obszaru chronionego krajobrazu Pojezierze Drawskie.

Drugi przetarg na sprzedaż "czerwonego domku" odbędzie się w połowie maja br.