Defibrylatory dla przedszkoli i szkół

Miasto z Wizją / 17.02.2019 / Komentarze
Młodzi ratownicy proszą o wsparcie szczytnej akcji

Ruszyła zbiórka pieniężna zorganizowana przez Fundację ProMed - Szkolenia i Ratownictwo na trzy sztuki urządzeń AED, które trafią do wybranych szkół i przedszkoli.

- Zbiórka organizowana jest przez serwis zrzutka.pl. Link do zbiórki znajdą Państwo tutaj: https://zrzutka.pl/8x6zjj. Kwota jaką musimy zebrać to 24 tys. zł. Defibrylatory trafią do wybranych przez nas szkół oraz przedszkoli - mówi "Miastu z Wizją" Adam Szordykowski z Fundacji ProMed - Szkolenia i Ratownictwo.

- Zachęcamy do wpłat na nasz szczytny cel, każda kwota jest cenna. AED to nieduże urządzenie stosowane do przywrócenia prawidłowej funkcji pracy serca w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, które jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów u osób dorosłych. W Europie, co 45 sekund czyjeś serce nagle przestaje prawidłowo pracować. W większości przypadków (ok. 80 proc.) użycie AED w ciągu 3-5 minut od momentu ustania akcji serca, zwiększa szanse przeżycia człowieka o 75 proc. Z tego powodu niezwykle istotne jest stworzenie gęstej siatki publicznie dostępnych defibrylatorów AED.

Tekst: Adam Szordykowski - Fundacja ProMed

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk