DKF poleca się w maju

• Tv
Miasto z Wizją / 05.05.2019 / Komentarze
"Mój piękny syn", "Wszyscy wiedzą" , "Złodziejaszki" i "Córka trenera"

Dyskusyjny Klub Filmowy przyciąga przed wielki ekran przede wszystkim miłośników filmów niszowych, których na próżno szukać w podstawowych repertuarach kinowych sieciówek. To właśnie na te seanse czekają szczecineccy amatorzy nieszablonowych produkcji. Jakie filmy będziemy mieli okazję obejrzeć w maju?

"Mój piękny syn" reż. F. Von Gronningen
Historia rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.
8 maja - godz. 18:30

"Wszyscy wiedzą" reż. A. Farhadi
Laura to kobieta, która przed laty wyjechała do Argentyny, a dziś powraca do rodzinnego hiszpańskiego miasteczka na ślub siostry. Paco to jej dawny kochanek, teraz ceniony winiarz. Parę, którą kiedyś łączyło uczucie, tym razem połączy tragedia: podczas burzowej weselnej nocy znika bowiem nastoletnia córka Laury, Irene. Fasada sielanki gwałtownie pęka, a zza niej wychodzą rodzinne sekrety, zawiści, namiętności i skrzętnie ukrywane konflikty. Przeszłość nawiedza misternie tkaną opowieść niczym zły duch; burząc przy tym spokój całego miasteczka. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice, o których wszyscy wiedzą, ale nikt nie chce przerwać zmowy milczenia.
15 maja - godz. 18:30

"Złodziejaszki" reż. H. Koreeda
Historia trzypokoleniowej, ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Jej członkowie utrzymują się z wykonywania najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążą koniec z końcem, to gdy pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.
22 maja - godz. 18:30

"Córka trenera" reż. Ł. Grzegorzek
Upalne lato. Maciej Kornet podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią. Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor, dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.
29 maja - godz. 18:30