Drogo za wyciąg narciarski

Miasto z Wizją / 11.07.2019 / Komentarze
Jedna oferta za 3,5 mln zł. Co dalej z budową?

Dziś (czwartek 11.07) w ratuszu otwarto oferty na budowę wyciągu narciarskiego na Górce Rynkowej. Podobnie jak w pierwszym przetargu budować w Szczecinku chce firma "Supersnow" spod Nowego Targu.

- Firma przedstawiła nam swoją ofertę opiewającą na kwotę 3,5 mln zł (taka sama oferta jak w pierwszym przetargu - dop. red.) - mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Kołosowski, główny specjalista ds. zamówień publicznych Urzędu Miasta. - To o 2 miliony złotych więcej od kwoty jaką zamierzamy przeznaczyć na realizację inwestycji.

Co dalej z budową wyciągu narciarskiego? Teraz decyzja należy do burmistrza Daniela Raka.

Przypomnijmy: Inwestycja nosi nazwę: "Budowa wyciągu narciarskiego w Szczecinku". Potencjalni wykonawcy mają czas na przedstawienie swoich ofert do 3 czerwca br. Roboty powinny ruszyć na przełomie czerwca i lipca. Ratusz założył, że inwestycja zostanie ukończona do 29 listopada br.

Projekt zakłada, że główna trasa wyciągu będzie mieć 200 długości. Będzie też krótsza - 60 metrowa dla osób zupełnie początkujących, tzw. baby lift. Trasy będą naśnieżane przy pomocy urządzeń niepowodujących uciążliwości dla okolicznych mieszkańców.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Grafika: Urząd Miasta Szczecinek