Dwa konkursy burmistrza za 130 tys. zł

Miasto z Wizją / 19.02.2019 / Komentarze
Na rzecz ludzi starszych i upowszechniania tradycji narodowej

Burmistrz Daniel Rak ogłosił dwa konkursy. Pierwszy dotyczy organizacji imprez kulturalnych i edukacyjnych w zakresie: podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości, rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, ekologii i ochrony zwierząt, ochrony dziedzictwa przyrodniczego oraz działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych.

Z kolei drugi skierowany jest na rzecz ludzi starszych, chorych i niepełnosprawnych w zakresie: ochrony i promocji zdrowia, działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz osób w wieku emerytalnym.

Pierwszy z projektów może liczyć na wsparcie kwotą 40 tys. zł. Warto zaznaczyć, że wysokość wsparcia realizacji zadania może być przyznana w wysokości nieprzekraczającej 70 proc. kosztów realizacji projektu.

Z kolei na realizację drugiego z projektów burmistrz przeznaczył kwotę 90 tys. zł. W tym przypadku zadania realizowane w zakresie tego projektu mogą liczyć na wsparcie w wysokości nieprzekraczającej 80 proc. kosztów. W obu przypadkach takie pieniądze zostały zapisane w tegorocznym budżecie miasta.

Zadania w ramach obu projektów będą mogły być realizowane od dnia rozstrzygnięcia konkursów do 31 grudnia 2019 r. Ratusz czeka na oferty do 4 marca br. Można je złożyć w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta. Bliższych informacji udziela pełnomocnik ds. uzależnień oraz kontaktów z organizacjami pozarządowymi - budynek B ratusza, pok. 120, tel.: 94 37 141 53.