Działacze PZW z wizytą nad Trzesieckiem

Miasto z Wizją / 15.07.2017 / Komentarze
Rejs "Księżną Jadwigą", zwiedzanie stanicy wędkarskiej, narada i medale

Dziś (sobota 15.07) w Szczecinku odbyło się spotkanie Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Koszalinie z przedstawicielami kół. Nad Trzesiecko zjechało ponad 50 działaczy z całego okręgu.

- Tematem spotkania jest przedstawienie i omówienie spraw dotyczących działalności Okręgu PZW za pierwsze półrocze 2017 roku - mówi "Miastu z Wizją" Andrzej Pilzek, prezes Koła PZW "Jesiotr", członek Zarządu Okręgu.

- Ważnym punktem naszego spotkania będzie zapoznanie kolegów z zakresem zadań, jakie stoją przed Okręgiem w najbliższym czasie. Pełną informację w tym zakresie przedstawi prezes ZO PZW Piotr Ebel.

- W czasie spotkania ustalimy również terminarz okręgowych zawodów wędkarskich na 2018 rok, a najbardziej zasłużeni strażnicy rybaccy, przedstawiciele Społecznej Straży Rybackiej PZW zostaną uhonorowani medalami „Za zasługi w rozwoju wędkarstwa”.

Pierwsza wymiana doświadczeń i wrażeń z pobytu w Szczecinku miała miejsce na pokładzie słonecznym statku "Księżna Jadwiga". Nasi goście mogli podziwiać Szczecinek z jeziora. Wielu po raz pierwszy.

"Księżna" przewiozła wędkarzy na pomost przy hotelu "Residence", a później przeszli oni na teren stanicy wędkarskiej.

Trzeba przyznać, że nasi działacze wędkarscy pękali z dumy. Opinie gości były jednoznaczne: Szczecinek jest piękny, a wędkarze doceniani przez władze miasta.

Prezes "Jesiotra" Andrzej Pilzek zapoznał gości z historią budowy stanicy. Mówił m.in. o nakładach finansowych - blisko 800 tys. zł, którą miasto wyłożyło z własnego budżetu, by nad Trzesieckiem stanął pierwszy w historii polskiego Szczecinka wędkarski obiekt.

Nasi goście zwiedzili też zabudowania i część gospodarczą stanicy, dowiedzieli się, że obiekt jest monitorowany przez całą dobę za pomocą obrotowej kamery HD oraz, że każdy wędkarz może skorzystać z wypożyczalni sprzętu funkcjonującej przy stanicy, np., łodzi, wioseł czy kapoków.

Po powrocie z jeziora przyszedł czas na naradę i omówienie spraw organizacyjnych PZW.