Dzieci i bibliotekarze wspólnie świętowali Dzień Przedszkolaka

Miasto z Wizją / 21.09.2019 / Komentarze

W piątek, 20 września Miejska Bibliotek Publiczna dla Dzieci przy ul. Jeziornej zmieniła się w bajkową krainę. Na kilka godzin ulubione postaci z dziecięcych książek ożyły i wspólnie bawiły z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Właśnie w ten niecodzienny sposób pracownicy biblioteki postanowili wraz z dziećmi świętować Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, zapraszając maluchy w swoje progi i pokazując, że biblioteka to nie tylko rzędy regałów wypełnionych po brzegi książkami, ale także miejsce, gdzie ciekawie można spędzić czas.

- Postanowiliśmy włączyć się w tegoroczne obchody Dnia Przedszkolaka i przygotować niespodziankę właśnie dla wszystkich maluchów – mówi nam Renata Waśkiel z Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. - Do udziału we wspólnej zabawie zaprosiliśmy wszystkie szczecineckie przedszkola, jednak musieliśmy nasze spotkania podzielić na trzy dni z uwagi na ilość przedszkoli w naszym mieście, a nie chcieliśmy nikogo pominąć. Tym bardziej, że okazja do spotkania jest doskonała, bo to zarówno Dzień Przedszkolaka, jak i zarazem rozpoczęcie roku szkolnego i zajęcia zaczęły także właśnie przedszkolaki, czyli nasi najmłodsi czytelnicy. Dlatego chcieliśmy zrobić im niespodziankę i pokazać, że w bibliotece można się świetnie bawić.

- Dzisiaj w bibliotece rządziły m.in. Elza, Szrek, Tygrysek, Myszka Miki i elf. Bibliotekarze przeistoczyli się w te bajkowe postaci i od progu witali gości zapraszając do wspólnej zabawy. Przygotowaliśmy dla wszystkich mnóstwo gier, konkursów i zabaw. Oczywiście nie mogło zabraknąć też życzeń i słodyczy z okazji święta dzieci. Przeważnie to przedszkolaki malują wszystkim laurki, a dzisiaj to my przygotowaliśmy dla nich taką laurkę z życzeniami. I myślę, że wszystkim, którzy nas odwiedzili chyba taka nieco inna  formuła spotkania w bibliotece się podobała. Bo okazało się że biblioteka to nie tylko książki, które trzeba czytać, ale można się też tu dobrze bawić i właśnie w oparciu o te książki rozwijać swoją wyobraźnię – dodaje nasza rozmówczyni.

Tego dnia wspólnie z bibliotekarzami bawiły się maluchy z przedszkoli „Nutka”, „Tęcza”, „Miś” i Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego. W poniedziałek w progi biblioteki zawitają przedszkolaki z „Bajki” i Przedszkola „U Cioci Gosi”, a dzień później – z „Krasnoludka” i „Słoneczka”.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Miejska Biblioteka Publiczna