Dzieci uczyły się z ratownikami

Miasto z Wizją / 27.02.2016 / Komentarze
TADMED szkolił w "siódemce"

W piątek (26.02) w Szkole Podstawowej Nr 7 odbyły się niecodzienne zajęcia. Dzieci z drugich klas odwiedzili ratownicy ze Stowarzyszenia Ochotniczej Grupy Ratowniczej TADMED Szczecinek.

- Dzieci dowiedziały się m.in. jak udzielić pierwszej pomocy, jak postępować z osobą nieprzytomną, w jaki sposób wezwać pomoc oraz jak sprawnie bandażować uszkodzone kończyny - mówi "Miastu z Wizją" Malwina Rosa-Pawlik, pedagog SP7.

- Ćwiczenia z tego zakresu są niezwykle ważne, uczą odpowiedzialności za siebie i innych, uwrażliwiają na krzywdę drugiego człowieka oraz przygotowują do udzielenia pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Uczniowie chętnie słuchali i uczestniczyli w zajęciach praktycznych. Atrakcyjna forma zajęć pozwoliła dzieciom przyswoić trudne i ważne zagadnienia.

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach programu: „Wiem jak postępować i żyć bezpiecznie”, realizowanego przez Iwonę Jaczewską, Malwinę Rosę-Pawlik i Izabelę Reszke.

Tekst: Sławomir Włodarczyk - na podstawie relacji Malwiny Rosy-Pawlik

Foto: Organizatorzy - SP 7