Egzamin na prawo jazdy w Szczecinku tuż, tuż

Miasto z Wizją / 20.02.2017 / Komentarze
Trwają ostatnie ustalenia, potrzebna parafa zarządu województwa

O tym, że jeszcze tej wiosny powinna ruszyć w Szczecinka filia Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, pisaliśmy wielokrotnie. Tym samym mieszkańcy Szczecinka i regionu otrzymają możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy nad Trzesieckiem, bez konieczności często kilkakrotnych wyjazdów do Koszalina czy Piły.

Filia koszalińskiego ZORD otworzy podwoje w internacie byłego Liceum Medycznego przy ul. Kościuszki. Kursanci do nauki jazdy będą wykorzystywać m.in. dawne szkolne boisko. Starostwo, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami przygotowało już nawierzchnię placu - położono na nim nową nawierzchnię bitumiczną. Czasu do inauguracyjnych egzaminów pozostało niewiele.

- Wszystko wskazuje na to, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami pierwsze egzaminy w naszym mieście odbędą się już na początku kwietnia - mówi Piotr Rozmus, rzecznik prasowy starostwa.

- Starosta Krzysztof Lis spotkał się w ubiegłym tygodniu z dyrektorem ZORD Eugeniuszem Romanowem. Wszystko po to, aby parafować stosowne umowy dotyczące m.in. użyczenia przez powiat nieruchomości, w której mieścić się będzie przyszła baza ośrodka.

Podpisane umowy zostaną przedłożone Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego.

- Zarząd Województwa podejmując odpowiednią uchwałę w tej kwestii ostatecznie zdecyduje o utworzeniu w Szczecinku Oddziału Terenowego ZORD Koszalin - zastrzega P. Rozmus.