Elektryczny Golf stoi przed ratuszem

Miasto z Wizją / 08.10.2018 / Komentarze
To ekologiczna nagroda firmy Kronospan w plebiscycie „Najlepszy Taksówkarz w Szczecinku”

Elektryczny Golf o wartości blisko 150 tys. zł został dziś przekazany miastu przez firmę Kronospan. To główna nagroda w Plebiscycie organizowanym przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury w Plebiscycie "Najlepszy Taksówkarz w Szczecinku".

Bezgłośny pojazd prezentuje się znakomicie. Mogą go zobaczyć wszyscy mieszkańcy Szczecinka. Samochód został zaparkowany przed głównym wejściem do szczecineckiego ratusza. Można też zajrzeć do wnętrza pojazdu. Trzeba przyznać, że robi wrażenie.

- To doskonały pomysł i konsekwentna realizacja kierunku, który sobie wyznaczamy, czyli drogi do ekologicznych rozwiązań - powiedział m.in. podczas uroczystości wiceburmistrz Daniel Rak.

- Miasto stoi w przededniu operacji wymiany 10 autobusów Komunikacji Miejskiej. Lada dzień do Szczecinka przyjadą elektryczne Ursusy. Rozpoczną podróż z pasażerami po szczecineckich ulicach od 15 listopada. W proekologicznych działaniach wspomaga nas firma Kronospan. Nasz największy zakład produkcyjny ufundował piękną i cenną nagrodę dla najlepszego szczecineckiego taksówkarza. Firma zainwestowała też ponad 100 tys. zł w rozbudowę Szczecineckiej Wypożyczalni Rowerów Miejskich. Nowe stacje powstaną przy siedzibie firmy na ul. Waryńskiego oraz w sąsiedztwie basenu miejskiego. Łącznie na terenie miasta będzie ich 24.

Przedstawiciel firmy Kronospan Jakub Piniarski przekazał wiceburmistrzowi Danielowi Rakowi symboliczny klucz do ekologicznego Golfa, również prawdziwe kluczyki. Samochód został otwarty i udostępniony do obejrzenia przez mieszkańców Szczecinka. Do czasu odbioru przez zwycięzcę Plebiscytu będzie stał przed szczecineckim ratuszem.

Jak podkreślił fundator nagrody, celem Plebiscytu jest promocja i wyróżnienie najlepszych przewoźników drogowych w zakresie przewozu osób taksówką, których jakość świadczonych usług przewozowych stanowi wzór do naśladowania.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy Plebiscytu dostępny jest na stronie internetowej: www.sapik.pl

Formularz zgłoszeniowy składać należy do sekretariatu w siedzibie Samorządowej Agencji Promocji i Kultury przy ul. Wyszyńskiego 65 do wtorku do godz. 15. Od wtorku od godz. 18 rusza głosowanie sms i trwa do 12 października br.

Lista wyłonionych zwycięzców zostanie ogłoszona dzień później podczas jubileuszowych obchodów 10-lecia Strefy Płyt.