Emocje jak na Estadio Santiago Bernabeu

• Tv
Miasto z Wizją / 23.09.2016 / Komentarze
Turniej Piłkarski Krono Skrzat Cup

Przyjęć piłki, parad bramkarzy i… bramkarek, zagrań, akcji i strzałów (celnych) na bramkę, jakie prezentują nasze pięciolatki, nie powstydziliby się najsłynniejsi piłkarze świata z Cristiano Ronaldo i Robertem Lewandowskim na czele. Po prostu, palce lizać i dopingować. Wszystko to można było obejrzeć na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa. Młodzi piłkarze, piłkarski też (drużyny składały się z dziewcząt i chłopców) zagrali w kolejnej edycji turnieju Krono Skrzat Cup, organizowanego przez Akademię Piłkarską.

Futbolowe poczynania kolegów i koleżanek obserwowały pozostałe dzieci siedzące na trybunach stadionu. Nie zabrakło transparentów, flag, szalików i szalonego, głośnego dopingu.

- Do udziału w futbolowej zabawie zaprosiliśmy wszystkie szczecineckie przedszkola. Dodatkowo swoją drużynę wystawił także główny sponsor turnieju, czyli Kronospan Szczecinek - mówi "Miastu z Wizją" Szymon Bibik, prezes AP.

Szczecinecki piłkarski narybek walczył na czterech boiskach wydzielonych na głównej płycie stadionu. Każda z drużyn liczyła po 10 futbolistów. Uczestnicy turnieju nagrodzeni zostali pucharami, medalami i innymi upominkami ufundowanymi przez sponsora oraz Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe.

- Głównym celem rozgrywek jest propagowanie zdrowego trybu życia, integracja dzieci, krzewienie kultury fizycznej i sportu poprzez grę w piłkę nożną oraz umożliwienie im udziału w atrakcyjnej formie czynnego wypoczynku - dodaje Sz. Bibik. - W związku z tym nie prowadziliśmy oficjalnej klasyfikacji, bo w tym turnieju absolutnie nie chodziło o wynik sportowy, a o przednią zabawę.

Tekst/foto/video: Sławomir Włodarczyk

Montaż: Marzena Góra