Europoseł Dariusz Rosati z pełnym poparciem dla Koalicji Obywatelskiej

• Tv
Miasto z Wizją / 17.10.2018 / Komentarze
"Możemy uratować samorządy jako ostatni bastion wolności w tym kraju, nie podporządkowany władzy PiS"

W piątkowe (19.10) popołudnie w Szczecinku gościł profesor nauk ekonomicznych, europoseł Dariusz Rosati. W trakcie swojej wizyty spotkał się on z kandydatami Koalicji Obywatelskiej w niedzielnych wyborach samorządowych, udzielając im jednocześnie swojego pełnego poparcia. W spotkaniu wziął udział również poseł Radosław Lubczyk, który w kilku słowach podsumował dobiegającą końca kampanię: - Koniec kampanii wyborczej nie jest końcem naszych spotkań z mieszkańcami – zaznacza Radosław Lubczyk.

Z kolei europoseł podkreślał, jak ważny dla rozwoju i niezależności samorządów jest wynik niedzielnych wyborów.

- Te wybory są ważne z kilku powodów – mówi Dariusz Rosati. - Po pierwsze są to wybory o to, żeby samorząd pozostał samorządem, który służy mieszkańcom. Nasi przeciwnicy polityczni chcą sterować samorządem z centrali partyjnej w Warszawie. Stawka jest bardzo wysoka. W tych wyborach chodzi nie tylko o to, kto będzie kierował tym samorządem, ale przede wszystkim o to, czy ten samorząd będzie i czy mieszkańcy Szczecinka i powiatu będą mieli możliwość wpływania na decyzje dotyczące ich codziennego życia, czy jednak staną się uzależnieni od instrukcji płynących z centrali PiS.

- Stawka jest wyższa jeszcze z innego powodu. W tych wyborach rozstrzyga się to, czy Polska na dłuższą metę pozostanie w Unii Europejskiej, czy będzie stopniowo z niej wychodzić. Obecny rząd podejmuje kolejne kroki, które praktycznie wyprowadzają nas z UE. I jeśli miałoby się tak stać, to będzie to fatalna wiadomość dla samorządów. Obecna władza, podejmując takie działania, podważa sens ekonomicznego rozwoju samorządów.

- Dlatego te wybory, które odbędą się 21 października, są tak ważne. Możemy uratować samorządy jako ostatni bastion wolności w tym kraju, nie podporządkowany władzy PiS – podkreśla Dariusz Rosati, który w trakcie krótkiej wizyty znalazł także czas na spotkanie i rozmowy z mieszkańcami.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra