Ferie w Szczecinku. Jest w czym wybierać

Miasto z Wizją / 22.01.2020 / Komentarze
Dzieci podczas ferii z pewnością nie będą mogły narzekać na nudę i brak zajęć

Uczniowie szczecineckich szkół, którzy tegoroczną zimową przerwę spędzą w mieście, z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę i brak zajęć. Przyglądając się licznym propozycjom zachęcającym do aktywnego spędzenia tegorocznych ferii, trzeba przyznać, że jest w czym wybierać.

Jedną z propozycji spędzenia ferii jest wzięcie udziału w miejskich półkoloniach zimowych. Odbędą się one na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza mieszczącej się przy Placu Wazów 1. Zajęcia będą odbywały się tu w dniach od 10 do 21 lutego, od poniedziałku do piątku. W tym czasie dzieci będą miały nie tylko zapewnioną opiekę w godzinach 9.00-15.00, ale także szereg atrakcji. Na wszystkich czekać będą gry i zabawy ruchowe pod opieką wykwalifikowanej kadry, zajęcia świetlicowe (gry, zabawy, zajęcia plastyczne), wyjścia do pływalni, wyjście do kina i zabawy na nadmuchiwanym zamku. Dla chętnych możliwe będzie również zapewnienie wyżywienia w postaci obiadu. Zapisy na miejskie półkolonie ruszyły w poniedziałek (20.01), można ich dokonać w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-15.00.

Na feryjne eskapady zaprasza dzieci także Klub Rudego Liska - jedna z sekcji prowadzonych przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury. Klub przygotował kolejną propozycję na spędzenie wolnego czasu – tym razem skierowaną do całych rodzin, zapraszając dzieci i młodzież oraz rodziców z terenu powiatu szczecineckiego, na feryjne wojaże. Kierunek cyklu feryjnych wycieczek powiedzie w „4 strony świata”. Chętni mogą wybrać się na cztery różne wycieczki. Pierwsza z nich odbędzie się 11 lutego do Żywego Muzeum Piernika w Toruniu. Kolejne wyprawy zorganizowane zostaną kolejno: 13 lutego do Parku Rozrywki Loopy's w Gdańsku, 18 lutego do Parku Rozrywki Rodzinka w Skórzewie koło Poznania oraz 20 lutego do Parku Edukacyjnego Zoo Egzotyczne Kaszuby, Sierakowice. Podczas wycieczek na wszystkich uczestników czekają liczne atrakcje. Dodatkowo organizatorzy w cenie biletu zapewniają dzieciom posiłek. Zapisy na wycieczki już się zakończyły.

Również Spółdzielczy Dom Kultury działający przy Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej przygotował feryjną ofertę dla najmłodszych. Jest ona skierowana do dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Spotkania będą przebiegały pod hasłem „Zima w mieście”. W programie organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji dla uczestników, m.in. wyjazd do teatru, bal przebierańców, wyjścia do kina i na basen, a także szereg warsztatów tematycznych oraz liczne gry i zabawy sportowe. Zapisy oraz więcej informacji w SDK przy ul. Warcisława IV 14a oraz pod nr tel. 94 37 438 22 wew.29.

Propozycję dla dzieci i młodzieży przygotowała także spółka Aqua-Tur, która przygotowała dla najmłodszych feryjną ofertę. Zaczęła ona obowiązywać 13 stycznia i potrwa do 21 lutego. W każdy dzień dzieci będą mogły skorzystać z tańszego wejścia na miejską pływalnię. Każde z nich, które odwiedzi basen w dni robocze w godzinach od 7.00 do 16.00 będzie mogło zakupić bilet ulgowy w cenie 6 zł za 1 godzinę. Po przekroczeniu czasu podstawowego dopłata zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Swoje propozycje dla najmłodszych jak co roku zapewne przygotuje także SAPiK, szczecineckie kino oraz Muzeum Regionalne. Na poznanie ich feryjnej oferty musimy jeszcze chwilę zaczekać. O szczegółach poinformujemy wkrótce na naszych łamach.

Tekst: Marzena Góra
Foto: freeimages com