Feryjne szaleństwa w „Jedynce”

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 07.02.2019 / Komentarze
W miejskich półkoloniach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych

Zdecydowanie nie mogły narzekać na nudę dzieci, które tegoroczną zimową przerwę w nauce postanowiły spędzić na zimowych półkoloniach odbywających się w Szkole Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza. W feryjnych spotkaniach uczestniczyło ponad 50 uczniów szczecineckich szkół podstawowych.

Z małymi mieszkańcami w tym czasie spotkali się m.in. funkcjonariusze policji oraz straży miejskiej, aby przypomnieć im o zasadach bezpieczeństwa, jakich powinni przestrzegać zarówno podczas zimowych zabaw na dworze, jak i przez cały rok. Dzieci odwiedziły także szczecineckie kino, gdzie miały okazję obejrzeć „Robinsona Crusoe” oraz przygody bociana Rico. Z kolei wizyta w kinie sferycznym była doskonała okazją do zapoznania się z trzema filmami edukacyjnymi.

Wśród licznych zaplanowanych przez organizatorów atrakcji znalazła się także m.in. wizyta w  Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, gdzie dzieci uczestniczyły w pokazie chemicznym oraz wspólnie z pracownikami Muzeum Regionalnego zwiedziły szczecineckie wieże. Nie zabrakło również wyjść na basen, gdzie na małych miłośników wodnych szaleństw czekały dmuchane przeszkody.

Organizatorzy nie zapomnieli o aktywności fizycznej, zapraszając podopiecznych do rozegrania kilku meczy m.in. w mini hokeja, piłkę nożną i koszykówkę. Dzieci miały także okazję do rozwijania swoich talentów podczas zajęć plastycznych, a także wzięcia udziału w konkursie „Moja bezpieczna rodzina”.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczecinku