Festiwal Balonowy okiem miejskiego drona

• Tv
Miasto z Wizją / 11.07.2019 / Komentarze
Kamera uchwyciła moment, kiedy jedna z załóg zdecydowała się na rozstawienie balonu. Warunki zdecydowanie nie sprzyjały

W miniony weekend w Szczecinku odbyła się dziesiąta edycja Festiwalu Balonowego. Niestety w tym roku pogoda zdecydowanie nie sprzyjała baloniarzom i organizatorom. Porywisty wiatr i przelotne opady uniemożliwiły starty powietrznych statków. Kamera miejskiego drona uchwyciła jednak moment, kiedy jedna z załóg zdecydowała się na rozstawienie balonu. Dzięki temu możemy przekonać się, że warunki zdecydowanie nie były tego dnia sprzyjające, o czym świadczą widoczne na filmie próby postawienia do pionu wspomnianego balonu. To również wyraźnie pokazuje, dlaczego organizatorzy w tym roku zadecydowali o zmianie formuły Nocnej Gali, w trakcie której zamiast balonów rozstawione zostały jedynie balonowe kosze. Decyzja ta podyktowana była względami bezpieczeństwa, bowiem istniało ryzyko, że balony zwyczajnie mogą zostać „zwiane” w stronę publiczności.

Tekst: Marzena Góra

Wideo: Straż Miejska w Szczecinku