Finały Turnieju o Puchar Tymbarku znów w Szczecinku

• Tv
Miasto z Wizją / 14.03.2019 / Komentarze
Ośrodek Sportu i Rekreacji ponownie doceniony

Ośrodek Sportu i Rekreacji ma powody do zadowolenia - po raz czwarty z rzędu! dostąpił zaszczytu organizacji i przeprowadzenia Finału Wojewódzkiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

- To już XIX edycja Tymbarku. Mecze odbędą się w trzech kategoriach wiekowych: U8, U10 i U12 - mówi "Miastu z Wizją" szef OSiR Szymon Bibik.

Najmłodsi piłkarze (U8) swój finał rozegrają w piątek 5 kwietnia (w tej kategorii wiekowej rozgrywki kończą się na szczeblu wojewódzkim - dop. red.). Z kolei młodzi futboliści U12 zagrają w środę 3 kwietnia, a dzień później rozegrany zostanie finałowy mecz w kategorii U10. Warto dodać, że Szczecinek będzie reprezentowany przez trzy drużyny Akademii Piłkarskiej.

Zwycięskie drużyny U10 i U12 będą reprezentowały województwo zachodniopomorskie w finale ogólnopolskim turnieju, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 19 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 13 lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Wideo: Polski Związek Piłki Nożnej – Finał Turnieju U10 chłopców „Z podwórka na stadion” 2018 – Stadion Narodowy w Warszawie.