Finansowe wsparcie dla Politechniki Koszalińskiej i sali gimnastycznej przy SP 6

• Tv
Miasto z Wizją / 25.05.2016 / Komentarze
Rada Miasta na nadzwyczajnych obradach

Dziś (środa 25.05) na nadzwyczajnej sesji zebrała się Rada Miasta Szczecinka. W porządku zapisano 6 punktów. Na sali obrad zasiadło 18 radnych.

Obrady przebiegły sprawnie i szybko. Wcześniej projekty dzisiejszych uchwał rekomendowały komisje Rady Miasta.

Radni dokonali zmian w tegorocznym budżecie miasta oraz w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2016-2025. Chodziło o urealnienie wydatków na zadanie inwestycyjne pn. „Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 6”. Burmistrz wniósł o zwiększenie wydatków na sportową inwestycje o 300 tys. zł - w roku 2018.

Za przyjęciem uchwały głosowało 15 radnych, 3 wstrzymało się od głosu.

Radni zdecydowali też o udzieleniu pomocy finansowej Województwu Zachodniopomorskiemu na dofinansowanie realizacji projektu pn. „Zamiejscowy Wydział Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej o kierunku Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym” w latach 2016 – 2018. Miasto przeznaczy na ten cel 800 tys. zł: w roku 2016 - 200 tys. zł, w roku 2017 - 300 tys. zł oraz w roku 2018 - 300 tys. zł.

W dalszej części obrad rada podjęła uchwałę w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla przedszkoli i szkół, dla których miasto nie jest organem prowadzącym oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania.

15 radnych było za, 2 przeciw, jeden (radny Andrzej Grobelny) wyłączył się z głosowania.

Wkrótce relacja video z przebiegu sesji

Video/montaż: Andrzej Remus