Gramy z Orkiestrą Jurka Owsiaka

• Tv
Miasto z Wizją / 10.01.2019 / Komentarze
Szczecinek chce pobić rekord!

W niedzielę 13 stycznia w Szczecinku zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Będą występy artystyczne, wystawa motocykli, pokaz Destruction Derby i przejażdżki drift taxi z SCS Clubem oraz liczne licytacje, gry, konkurs i zabawy.

W tym roku Orkiestra Jurka Owsiaka już po raz 27. Tym razem pod hasłem: „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

Od rana na ulicach Szczecinka kwestować będzie kilkudziesięciu wolontariuszy, których spotkać będziemy mogli do godz. 18.
Jednocześnie w hali sportowej mieszczącej się przy SP 6 (ul. Kopernika) od godz. 11 odbywały się będą liczne zabawy sportowe dla dzieci. W przerwach odbędą się także licytacje gadżetów, z których dochód oczywiście przekazany zostanie na WOŚP.
Moc motoryzacyjnych atrakcji od godz. 12 czekać będzie także na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą plac Kamińskiego. Będą to m.in. wystawa motocykli zorganizowana przez SGM Szczecinek, pokaz Destruction Derby i przejażdżki drift taxi, na które zapraszają nas SCS Szczecinek oraz Stowarzyszenie 4x4, pokaz i ekspozycja pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej z Gwdy Wielkiej i przejażdżki konne dla dzieci, zorganizowane przez Ranczo PANDEROSSA.
Tradycyjnie również w kinie Wolność czekać będzie na wszystkich szereg atrakcji:
12:00 Koncert w wykonaniu uczniów z College'u Muzycznego
12:30  LICYTACJA
13:00 Z espół Tańca „ Calineczki”
13:15  Zespół Prokop Band
13:30  LICYTACJA
13:50  Rozśpiewane dzieci ze Studia Wokalnego SAPiK JUNIOR
14:15  Maciej Klujewski
14:45  LICYTACJA
15:10  Wokalistki ze Studia Wokalnego SAPiK
15:20  KTT „AIDA”
15:40  LICYTACJA GŁÓWNA
16:35  ZTW „REBELIA”
16:55  Strażackie Iskierki z Lotynia
17:20  LICYTACJA
18:30  Koncert James Button Band
19.30  Symboliczne światełko do nieba
Jednocześnie w holu kina trwał będzie kiermasz przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców miasta. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry w Szczecinku zakończy się ok. godz. 19.30 tradycyjnym wysłaniem światełka do nieba.

Z pewnością mieszkańcy Szczecinka kolejny rok z rzędu będą chcieli pokazać przeciwnikom tej pięknej inicjatywy "żółtą kartkę" i pobić rekordowy wynik zbiórki - 67 tys. 223 zł i 61 gr. z 2017 roku.

Przypomnijmy: W ubiegłym troku szczecinecczanie przekazali WOŚP kwotę ponad 66 tys. zł. W 2016 r. było to 49 tys. 974 zł i 51 gr. W 2015 przekazaliśmy 33 tys. 160 zł, a rok wcześniej 37 tys. 869 zł. Dla porównania w 2013 roku WOŚP wsparliśmy kwotą 29 tys. 392 zł, a w 2012 r. – 30 tys. 513 zł.

Do Szpitala w Szczecinku trafił w ubiegłym roku sprzęt podarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Pisaliśmy o tym w artykułach:

Tekst: Sławomir Włodarczyk/Marzena Góra

Foto: S. Włodarczyk