Gwiazdy Art Pikniku - Kwartet ProForma

• Tv
Miasto z Wizją / 15.07.2019 / Komentarze
Zespół wystąpi w sobotę 20 lipca

Kwartet ProForma - zespół wykonujący muzykę z nurtu piosenki autorskiej, założony w 2001 r. w Poznaniu. W jego skład wchodzi pięciu muzyków: Piotr (gitara) i Przemysław Lembiczowie (gitara, śpiew), Wojciech Strzelecki (gitara basowa, śpiew), Marek Wawrzyniak (perkusja, instrumenty perkusyjne) oraz Marcin Żmuda (instrumenty klawiszowe, śpiew).

W repertuarze zespołu znajdują się utwory Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Stanisława Staszewskiego, Georgesa Brassensa, Nicka Cave'a i Toma Waitsa. Obecnie zespół koncentruje się przede wszystkim na własnych piosenkach.

W marcu 2012 r. Kwartet ProForma rozpoczął współpracę z Kazikiem Staszewskim, z którym wykonuje piosenki z jego dotychczas solowego repertuaru oraz utwory Stanisława Staszewskiego. W ramach tej współpracy wydany został w 2015 r. dwupłytowy album  Wiwisekcja.

19 maja 2017 r. wydano pierwszy w pełni studyjny album nagrany wspólnie z Kazikiem Staszewskim "Tata Kazika Kontra Hedora".

Zespół wystąpi w sobotę 20 lipca, podczas drugiego dnia szczecineckiego Art Pikniku. Organizatorzy zapraszają na teren rekreacyjny przy Zamku Książąt Pomorskich.

Tekst: SAPiK

Opracowanie: S. Włodarczyk