Huk silników i ryk klaksonów. Motocykliści rozpoczęli sezon

Miasto z Wizją / 19.05.2019 / Komentarze
Nabożeństwo, parada ulicami miasta i zabawa na Placu Koncertowym

To już tradycja, że w maju przez jeden dzień na ulicach Szczecinka można usłyszeć warkot silników i ryk klaksonów. Zawsze oznacza to jedno – szczecineccy motocykliści rozpoczynają sezon. Nie inaczej było dziś (sobota 18.05)).

Podobnie jak w poprzednich latach, także i tym razem Szczecinecka Grupa Motocyklowa spotkała się na mszy świętej w kościele pw. Bożego Miłosierdzia przy ul. Kołobrzeskiej. Po jego zakończeniu tradycyjnie miało miejsce poświecenie maszyn.

Motocyklową imprezę otworzył burmistrz Daniel Rak.

- Mam dla Was świetną wiadomość. Otóż Szczecinecka Grupa Motocyklowa będzie miała swoją siedzibę. Obiecuję Wam to - ogłosił ze sceny burmistrz Szczecinka.

Jak wspomnieliśmy, motocykliści bawią się na Placu Koncertowym przy osiedlu Zachód. Atrakcji jest moc - koncerty zespołów Danger, Tequila Twist i Studia Wokalnego SAPiK. Są też gry i zabawy dla dzieci, jest strefa do rozbicia namiotów. To nie wszystko. W trakcie imprezy zorganizowane zostaną licytacje oraz prowadzona będzie zbiórka pieniędzy. Wszystkie środki przeznaczone zostaną na pomoc w leczeniu Gabrysi.

- Nie mogło nas tu dziś zabraknąć – mówi nam Krzysztof z Koszalina. - W Szczecinku mam wielu przyjaciół i cieszę się niezmiernie, że mogę się z nimi spotkać właśnie tu i w takim dniu. Wszystko jest super, zabawa będzie przednia. Najważniejsze jednak będą rozmowy o naszym ukochanym hobby, czyli o motocyklach.

Szczecineccy motocykliści i ich goście z całego kraju serdecznie zapraszają mieszkańców Szczecinka do wspólnej zabawy.