Ich czworo powalczy o jeden mandat

Miasto z Wizją / 10.02.2016 / Komentarze
Miejska Komisja Wyborcza zarejestrowała kandydatów

W Niedzielę Palmową 20 marca mieszkańcy Szczecinka „należący” do Okręgu Wyborczego nr 19 (ul 28 Lutego, Kamienna i Chodkiewicza)

pójdą do urn wyborczych. Wszystko po to by uzupełnić skład Rady Miasta.

Wakujące miejsce 21 radnego (Rada Miasta liczy obecnie 20 radnych) zostało zwolnione przez Janusza Leszko. Radny został oskarżony przez Instytut Pamięci Narodowej o kłamstwo lustracyjne. Na mocy wyroku Sądu Okręgowego w Koszalinie stracił mandat.

We wtorek (9.02) do godz. 24 Miejska Komisja Wyborcza w Szczecinku prowadziła rejestrację kandydatów na radnego. Do północy swoich kandydatów zarejestrowały 4 Komitety Wyborcze.

Jak powiedział "Miastu z Wizją" Robert Robak, szef Miejskiej Komisji Wyborczej, o mandat powalczą: Marek Bogdanowicz z Komitetu Wyborczego Wyborców "Łączy nas Miasto", Paweł Kwak z KWW "Razem dla Szczecinka", Małgorzata Kubiak-Horniatko z KWW Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego oraz Szymon Ochocki z KWW "Nowoczesna Ryszarda Petru".