Inne miasta zazdroszczą nam Art Pikniku!

Miasto z Wizją / 18.07.2017 / Komentarze
Kamil Klimek: Ludzie nie wierzą, że koncert tak dużych gwiazd jest za darmo. Telefony w tej sprawie odbieramy non stop

Z każdą kolejną edycją Szczecinecki Art Piknik stale się rozrasta, skupiając wokół siebie coraz to nowych artystów, jednocześnie ponownie przyciągając nad Trzesiecko tych, którzy odwiedzili nas w latach ubiegłych. Tak będzie również i tym razem. Także forma tej kilkudniowej imprezy nabiera coraz większych rozmachów. Stale pojawiają się także kolejni znani artyści, którzy chcą wystąpić na szczecineckiej scenie i spotkać się z publicznością. Zbliżający się V Art Piknik pod wieloma względami również będzie wyjątkowy.

Z całą pewnością największą atrakcją będzie występ gwiazdy tegorocznej imprezy. Jak się dowidzieliśmy na szczecineckiej scenie zagra Ray Wilson, były wokalista znanej na całym świecie kultowej już grupy Genesis. Artysta wystąpi w Szczecinku z koncertem „Genesis Classic”, podczas którego będziemy mogli wysłuchać wybranych kompozycji zespołu Genesis. Będzie to połączenie kultowych utworów grupy z elementami muzyki poważnej

To jednak nie koniec atrakcji – przed szczecinecką publicznością wystąpi kolejna gwiazda – pianista i kompozytor Leszek Możdżer. To z kolei propozycja dla koneserów nieco bardziej klasycznych dźwięków.

Okazuje się, że Art Piknik, a tym samym Szczecinek, został „dostrzeżony” przez inne miasta z naszego regionu, które… zazdroszczą nam takiej imprezy.

- Od jakiegoś czasu odbieramy bardzo dużo telefonów od osób z innych miast jak chociażby z Czaplinka czy Drawska, w tym również od osób odpowiedzialnych za organizację imprez w danej miejscowości. Nikt nie chce nam uwierzyć, że cała impreza jest darmowa i publiczność nie płaci nic za wstęp – mówi nam Kamil Klimek, dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

- To, że od kilku lat największe gwiazdy przyjeżdżają do nas, wzbudza sporą sensację. Tym bardziej jest to ogromne wydarzenie, że wstęp na koncert dwóch tak dużych gwiazd jest bezpłatny. Ludzie zwyczajnie w to nie wierzą i właściwie non stop odbieramy telefony w tej sprawie – bo jak to, że Możdżer gra za darmo, że Wilson gra za darmo, skoro zawsze występują tylko na imprezach biletowanych. Dlatego to jest dla nas powód do dumy.

Mamy również dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Leszka Możdżera, którzy wybierają się na jego koncert. Jak nam wyjawił nasz rozmówca, tego dnia na wszystkich – oprócz oczywiście potężnej dawki muzyki – będą czekały także miejsca siedzące. Pełny harmonogram tego, co będzie się działo podczas V edycji Art Pikniku dostępny jest TUTAJ.

Tekst: Marzena Góra