Inwestycje w sport specjalnością Szczecinka

• Tv
Miasto z Wizją / 06.02.2019 / Komentarze
Hala, wyciąg narciarski, boisko, stadion, zawody - za 11,2 mln zł

Co roku sporą część swoich wydatków budżetowych miasto przeznacza na inwestycje sportowe i sport. Przypadek? Absolutnie nie. Nad Trzesieckiem, nie tylko latem imprezy sportowe i turystyczne cieszą się olbrzymim powodzeniem. By taki trend został utrzymany trzeba inwestować w infrastrukturę sportową. I miasto to robi.

W ostatnim czasie powstała hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 6. Po sąsiedzku miłośnicy szaleństwa na rolkach i BMX mają do dyspozycji Skateplazę, a przy sali sportowej w "siódemce" młodzi lekkoatleci krytą bieżnię. Z kolei przy ul. Kilińskiego nad Trzesieckiem swój dom w stanicy znaleźli szczecineccy wędkarze. Warto dodać, że tej inwestycji zazdroszczą nam w innych miastach, nie tylko na Pomorzu Zachodnim.

Szczecinecką specjalnością staje się też budowa nowoczesnych boisk wielofunkcyjnych. Takie place, ku uciesze młodych miłośników koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i nożnej powstały na osiedlu Zachód i Wodociągowa. To nie koniec. W budowie jest właśnie kolejne boisko tego typu przy ul. Połczyńskiej.

Również i w tym roku sportowych inwestycji nie zabraknie. Miasto rozpocznie budowę nowej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. W budżecie zaplanowano na ten cel (w tym roku) 3 mln zł. Niewykluczone, że Szczecinek na tę inwestycję otrzyma wsparcie środkami zewnętrznymi.

Niebawem na Górce Rynkowej przy ul. Winnicznej rozpocznie się budowa wyciągu narciarskiego. Na nartach będziemy mogli szusować już w najbliższą zimę. Koszt inwestycji finansowanej z kasy miasta to 1,5 mln zł.

- Inwestycję dedykujemy głównie dla dzieci i młodzieży oraz osób początkujących. To będzie świetne miejsce do nauki jazdy na nartach - podkreśla w rozmowie z "Miastem z Wizją" wiceburmistrz Maciej Makselon.

To nie wszystko. W tym roku kolejna, ostatnia już modernizacja czeka trybuny Stadionu Miejskiego im. Kazimierza Czesława Lisa (330 tys. zł).

Będzie też wiele innych mniejszych inwestycji na obiektach sportowych jak choćby budowa parkingu i oświetlenia przy sali sportowej SP 7 czy też instalacja stałego nagłośnienia na Stadionie Miejskim.

- Łącznie w tym roku na inwestycje sportowe, wsparcie finansowe klubów oraz organizację imprez sportowych miasto przeznaczy 11,2 mln zł. Stanowi to 6,5 proc. wydatków budżetowych miasta - dodaje wiceburmistrz M. Makselon.