James Button Band kończy pracę nad debiutanckim albumem

• Tv
Miasto z Wizją / 26.03.2017 / Komentarze
Materiał na krążek jest już niemal gotowy. Nowe kawałki szczecineckiego zespołu usłyszymy najpewniej już w czerwcu

Muzycy ze szczecineckiego zespołu James Button Band od jakiegoś czasu zdecydowanie nie odpoczywają. Pomiędzy scenicznymi występami pracują nad swoim debiutanckim albumem, który ujrzy światło dzienne w ciągu najbliższych miesięcy. W minionym roku mieliśmy okazję wysłuchać ich dwóch kawałków zapowiadających album – utwory „Distorted flowers” oraz „Take me high”. Sam krążek z kolei zatytułowany zostanie „Another Sleepy Album”.

Grupa, grająca obecnie w składzie: Jakub Legan (wokal, gitara elektryczna), Kamil Jurczak (gitara basowa) oraz Kamil Kondała (bębny), przygotowała dla fanów prawdziwą muzyczną wyprawę po brzmieniach z lat 60. i 70. ubiegłego wieku. O twórczości zespołu można powiedzieć wiele, jednak najbardziej charakterystyczna cechą ich twórczości jest to, że potrafi ona przenosić w czasie. Nie usłyszymy tu żadnych elektronicznych dźwięków czy mixów. Artyści serwują nam za to muzykę w surowej postaci – taką, w jakiej kiedyś zasłuchiwali się nasi rodzice.

Jednak pomimo wydawać by się mogło przepaści pomiędzy kawałkami z drugiej poły XX w., a tym, co obecnie możemy usłyszeć włączając radio, twórczość szczecineckiego zespołu nie tylko ma stałe grono odbiorców, ale także wciąż zyskuje nowych sympatyków. Wkrótce muzycy zaprezentują słuchaczom całkiem nowy materiał.

- Zakończyliśmy już pracę, jeżeli chodzi o materiał. Teraz jesteśmy na etapie zamykania pozostałych spraw związanych z całym procesem wydania albumu – mówi nam Jakub Legan. – Trudno jeszcze mówić o konkretnych terminach. Chcemy, aby album ukazał się przed wakacjami albo na ich początku, ponieważ planujemy wyruszyć w trasę koncertową i chcielibyśmy już móc zaprezentować słuchaczom nasze kawałki. Mamy nadzieję, że uda nam się wypuścić krążek jeszcze w czerwcu. Byłby to dla nas taki najbardziej optymalny termin. Zanim to jednak nastąpi chcemy dopracować całość i wypromować album na tyle, na ile jest w stanie to zrobić 3-osobowy zespół ze Szczecinka.

Po przesłuchaniu dwóch singli promujących płytę oraz przyglądając się całości twórczości zespołu, miłośnicy nieco bardziej „oldschoolowych” dźwięków zdecydowanie mają na co czekać. Jak zapewniają i zapowiadają sami artyści, do tej pory w Szczecinku nikt nie zaserwował słuchaczom tak dużej dawki muzyki tego rodzaju. Tymczasem zapraszamy do wysłuchania zapowiedzi nadchodzącego albumu.

Tekst: Marzena Góra
Foto: James Button Band