Jerzy Hardie-Douglas otworzył swoje biuro poselskie

Miasto z Wizją / 03.12.2019 / Komentarze
Mieszkańcy będą mogli spotkać się tu z posłem, a także skorzystać z porad prawnych

Dziś (wtorek, 3 grudnia) w Szczecinku miało miejsce oficjalne otwarcie biura poselskiego Jerzego Hardie-Douglasa. W trakcie krótkiego spotkania z przedstawicielami lokalnych mediów poseł za ich pośrednictwem zaprosił wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu do odwiedzin. Biuro poselskie mieści się przy ul. Wyścigowej 7. Lokalizacja ta została wybrana nieprzypadkowo. Lokal znajduje się na parterze budynku, nie wiodą do niego również żadne schody czy inne „przeszkody”, które mogłyby stanowić nie lada wyzwanie dla osób niepełnosprawnych. Do biura bez problemu mogą zatem dostać się osoby poruszające się o kulach czy na wózkach inwalidzkich.

- Od dziś zaczynamy oficjalnie pracę w nowym biurze poselskim. Jest taki zwyczaj, że posłowie często otwierają swoje biura z dużą fetą,  z szampanem. Postanowiłem zrobić to trochę skromniej i po prostu przekazać mieszkańcom Szczecinka, że biuro już jest czynne – mówi poseł Jerzy Hardie-Douglas.

- Biuro będzie działać w oparciu o moich współpracowników, m.in. panią Zofię Białkowską. Myślę, że większości mieszkańców powiatu szczecineckiego jest ona dobrze znana, ponieważ przez wiele lat była sekretarzem powiatu. Pani Zofia będzie kierownikiem biura i będzie tu pracowała we wtorki i w piątki od godz. 10 do godz. 16. I w te dni będzie można tutaj przyjść i porozmawiać z panią kierownik biura. A jeżeli będzie taka potrzeba i mieszkańcy powiatu szczecineckiego będą chcieli zobaczyć się ze mną, to za pośrednictwem pani Zofii będzie można takie spotkanie umówić.

W biurze poselskim Jerzego Hardie-Douglasa każdy z mieszkańców powiatu będzie mógł także skorzystać z możliwości otrzymania porady prawnej, których udzielał będzie radca prawny Cezary Klamka.

– Pan Cezary jest zatrudniony w biurze poselskim, żeby mi pomagać jako posłowi, który na prawie się nie zna, a od czasu do czasu będę chciał przygotowywać zapytania poselskie oraz interpelacje i w związku z tym dobrze jest mieć takie sprawne zaplecze. A skoro prawnik jest, to postanowiliśmy, że mieszkańcy będą mogli umówić się z nim za pośrednictwem pani Zofii lub telefonicznie i uzyskać od niego poradę prawną.

Jakie sprawy będą interesowały szczecineckiego posła? - Każde. Poseł jest traktowany jako taka ostatnia instancja. Tam, gdzie mieszkańcy nie mogą się porozumieć choćby ze starostą, z burmistrzem, z instytucjami rządowymi czy z urzędami, jeżeli mają jakieś pretensje, jeżeli uważają, że są krzywdzeni i się odbijają od ściany, to poseł ma obowiązek przyjrzeć się temu, czy czasami oni nie mają racji i udzielić im pomocy. Myślę, że ta gama spraw, którymi może się zajmować poseł jest bardzo duża. Zrobię wszystko, żeby to biuro rzeczywiście żyło, żeby to nie było biuro fikcyjne, ale żeby ludzie faktycznie mogli tutaj przyjść i – jeżeli będziemy w stanie i jeżeli się okaże się, że w danej sprawie mają rację, to my takiej pomocy na pewno udzielimy – deklaruje poseł Jerzy Hardie-Douglas.

Biuro poselskie mieści się w nowo wybudowanym budynku przy ul. Wyścigowej 7 na najniższej kondygnacji (z wejściem od strony ulicy). Będzie ono czynne w każdy wtorek i piątek w godzinach od 10.00 do 16.00. Z kierownikiem biura można się skontaktować również telefonicznie dzwoniąc pod numer 666 566 035.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra