Jest strajk, są egzaminy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 15.04.2019 / Komentarze
Dziś mierzą się oni z językiem polskim. Jutro wykażą się wiedzą z matematyki

W minionym tygodniu do egzaminów końcowych podeszli tegoroczni absolwenci ostatniego rocznika gimnazjum. Dziś sprawdzian swojej wiedzy piszą ósmoklasiści Szkół Podstawowych. Choć to, czy egzaminy w ogóle się odbędą, jeszcze tydzień temu stało pod dużym znakiem zapytania. To z powodu rozpoczętego 8 kwietnia ogólnopolskiego strajku nauczycieli, do którego przyłączyli się także pedagodzy ze szczecineckich szkół.

Trzeba przyznać, że zarówno uczniowie ostatnich klas gimnazjów, jak i ósmych klas podstawówek ostatnie dni przed egzaminami, zamiast spokojnie przypominać sobie materiał, niemal do ostatniej chwili obawiali się, że sprawdziany te  mogą się nie odbyć. Jednak dyrektorom szkół, na których spoczywa obowiązek przeprowadzenia wspomnianych egzaminów, udało się „zabezpieczyć” kadrę. Dziś już wiadomo, że egzaminy trwać będą zgodnie z planem. Wiadomo już, że egzaminy odbędą się zgodnie z planem. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwać będą nauczyciele delegowani z innych placówek oświatowych oraz rodzice z przygotowaniem pedagogicznym.

Dziś, 15 kwietnia ósmoklasiści mierzą się z  językiem polskim. Jutro będą mogli wykazać się swoją wiedzą z matematyki, natomiast w środę napiszą egzamin ze znajomości nowożytnego języka obcego.

Tekst: Marzena Góra

Foto: 123rf