Jubileuszowy "Szczecinecki Jesiotr" na Trzesiecku

Miasto z Wizją / 15.10.2018 / Komentarze
Wędkarze pokonali 4 szczupaki i 23 okonie

Piękna, słoneczna, jesienna aura sprawiła, że w szranki X Jubileuszowych Zawodów Wędkarskich "Szczecinecki Jesiotr 2018" stanęło 37 wędkarzy. Łowili parami z łodzi (jeden indywidualnie). Przyjechali do Szczecinka z różnych miast Pomorza Środkowego i Zachodniego.

Ryby brały. Wędkarze skusili na swoje przynęty 4 szczupaki i 23 okonie. Największy zębacz mierzył 69 cm. Jego szczęśliwym łowcą okazał się Marek Chmielewski ze Szczecinka.

Tradycyjnie okonie też brały wyśmienicie. Największa ryba mierzyła 38 cm - łowca Grzegorz Karczewski ze Szczecinka. Było też kilka innych ponad 30 cm okoni.

Przyjechali, zobaczyli, zwyciężyli. Tak można określić wyczyn pary wędkarskich przyjaciół z Bobolic - Jarosława Miłka i Pawła Misztala. Wędkarze z Koła PZW "Szuwarek" wygrali zdobywając cenne nagrody. Na drugim miejscu podium stanęli szczecinecczanie - Marek Chmielewski i Marek Lechowski, a na trzecim ich "rodacy" - Marek Sikorski i Grzegorz Karczewski.

W śród uczestników zawodów rozlosowano też cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Do wędkarzy trafiły m.in. wędki, żyłki, woblery i inne sztuczne przynęty wędkarskie.

- Wspaniała aura, wspaniała atmosfera - tak najkrócej można scharakteryzować jubileuszowego "Jesiotra". Umówiliśmy się już z kolegami na ostatnie w tym roku zawody wieńczące niezwykle udany sezon 2018. "Drapieżnik" zostanie rozegrany w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada (niedziela). Serdecznie zapraszam do rywalizacji na Trzesiecku. Będą to pierwsze i ostatnie zawody w tym roku nierozgrywane w formule "złów i wypuść". Emocji z pewnością nie zabraknie, a wiele ze złowionych ryb i tak trafi do jeziora - mówi "Miastu z wizją" szef Koła PZW "Jesiotr" Andrzej Pilzek.

Sędzią głównym dzisiejszych zawodów była Maria Siebert.

Zdjęcia złowionych ryb - Koło PZW "Jesiotr"