Kandydaci KO do Sejmu RP na konferencji w Szczecinku

Miasto z Wizją / 13.09.2019 / Komentarze
Grzegorz Napieralski i Adam Ostaszewski o sprawach regionu

Dziś (piątek 13.09) w Szczecinku przebywali kandydaci Koalicji Obywatelskiej w październikowych wyborach do Sejmu RP: Grzegorz Napieralski (kandyduje z okręgu szczecińskiego - obecnie Senator RP, bezpartyjny) oraz Adam Ostaszewski (poz. nr 6 w okręgu koszalińskim, członek partii Inicjatywa Polska).

Kandydaci spotkali się na krótkim briefingu z przedstawicielami szczecineckich mediów.

Senator Grzegorz Napieralski: W tej kampanii wspieram mojego kolegę i namawiam, by na niego głosować. Moje doświadczenie polityczne podpowiada mi, że takich osób w polskim parlamencie brakuje. Adam jest m.in. pomysłodawcą bezpłatnych biletów autobusowych dla uczniów w Koszalinie. To ważna rzecz, bo nie wszystkich stać na takie koszty. Otworzył również biuro porad prawnych, w którym każdy mieszkaniec regionu uzyska bezpłatną poradę prawną.

- Jestem przekonany, że za sprawą takich posłów jak mój kolega zmieni się też język debaty politycznej, obecnie bardzo ostry. Łączy nas rzecz najważniejsza, mimo, że ubiegamy się o mandat w innych okręgach, ale w jednym województwie - chcielibyśmy doprowadzić do sytuacji, żeby zespół parlamentarny województwa zachodniopomorskiego był jednym, silnym organizmem, bez względu na to skąd pochodzimy, kim jesteśmy i jakie legitymacje partyjne posiadamy. Do tej pory nie mamy takiego zespołu, gdzieś się to rozchodzi na dwa obozy. Przez to nasze województwo przegrywa nie tylko gospodarczo, ale też przegrywa społecznie. Mam nadzieję, że po 13 października to się zmieni.

Adam Ostaszewski: Jestem prawnikiem, pochodzę z Koszalina, ale zawodowo jestem też związany ze Szczecinkiem. Bywam w tutejszym sądzie, prowadzę sprawy osób i firm z regionu szczecineckiego. Na pewno problemy, którymi żyje Szczecinek nie są mi obce.

Obaj kandydaci podkreślali m.in., że doprowadzą do budowy drogi S11 z Kołobrzegu do Szczecinka.

- Potrzeba też dużych inwestycji w zachodniopomorską kolej, ze szczególnym uwzględnieniem regionu koszalińskiego - podkreślił G. Napieralski.

- Gdy zostanę parlamentarzystą, będę robił wszystko, by mieszkańcy Szczecinka mieli łatwiejszy dostęp do sądu. W Sądzie Okręgowym w Koszalinie, a więc tym obejmującym również Szczecinek, zlikwidowano wydział gospodarczy. Przedsiębiorcy z odwołaniami od wyroków sądów rejonowych muszą teraz jeździć do Szczecina. Jest to wielkie utrudnienie, strata czasu i pieniędzy - mówił Adam Ostaszewski.