KM uruchomiła nową linię autobusową

Miasto z Wizją / 04.02.2019 / Komentarze
Autobusy linii nr W1 będą wozić pasażerów na Bugno

Jak już informowaliśmy szczecinecka Komunikacja Miejska planuje wprowadzenie szeregu zmian w rozkładach i przebiegu tras poszczególnych linii autobusowych, aby usprawnić funkcjonowanie komunikacji publicznej w mieście, zmodyfikować dotychczasowe rozwiązania i dostosować oferowane usługi do zmieniających się potrzeb mieszkańców.

W połowie stycznia w ratuszu odbyły się konsultacje w tej sprawie z udziałem przedstawicieli Komunikacji Miejskiej, pracowników UM oraz mieszkańców naszego miasta. Więcej na temat planowanych zmian pisaliśmy w artykule „Nowa linia, kursy na ul. Mickiewicza i odbudowa 6”. W trakcie spotkania pojawiły się także głosy dotyczące potrzeby zwiększenia kursów autobusów w kierunku Bugna, gdzie wielu mieszkańców codziennie dojeżdża do pracy.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie Komunikacja Miejska wraz z początkiem lutego uruchomiła nową linię autobusową o numerze W1. Rozpocznie ona swój kurs na przystanku Koszalińska/Wiadukt, następnie jechać będzie do przystanku Bugno/Elda i wróci na przystanek Koszalińska/Wiadukt. Autobus będzie kursował w godzinach porannych oraz popołudniowych, pozwalając mieszkańcom na dojazd i powrót z pracy.

Jak informuje przewoźnik - pasażerowie podróżujący liniami nr 2, 4 i 7 chcący dojechać do przystanku Bugno (Elda) powinni przesiąść się na przystanku Koszalińska (Wiadukt) do autobusu linii nr W1.

Poniżej przedstawiamy rozkład kursów linii nr W1:

Tekst, foto: Marzena Góra