Koalicja Obywatelska do Rady Miasta i Powiatu

Miasto z Wizją / 18.09.2018 / Komentarze
Znamy kandydatów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Oni powalczą o mandaty w październikowych wyborach

Koalicja Obywatelska, w skład której wchodzi Platforma Obywatelska i Nowoczesna, podobnie jak w całym kraju i w województwie zachodniopomorskim, tak i w Szczecinku oraz w powiecie szczecineckim połączyli swoje siły i do wyborów do Rady Miasta i Rady Powiatu Szczecineckiego pójdą razem.

Niespodzianek nie ma. Obie partie oddały do dyspozycji najlepszych z najlepszych swoich ludzi, głównie sprawdzonych już samorządowców.

Jedynki w wyborach do Rady Miasta (Okręgi Wyborcze) to: Daniel Rak - OW nr 1, Grażyna Kuszmar - OW nr 2, Małgorzata Bała - OW nr 3 i Marek Ogrodziński - OW nr 4.

Liderzy list mają mocne wsparcie. Wiceburmistrza Daniela Raka w walce o mandaty wspierać będą (w kolejności na liście): Magdalena Lubczyk, Marcin Kaszewski, Angelika Markiewicz, Jerzy Kania, Ewa Ogrodzińska, Ryszard Pazoła i Izabela Leniec.

Jak wspomnieliśmy, liderem listy koalicji w OW nr 2 jest Grażyna Kuszmar. Poza nią o mandaty powalczą: Barbara Celej, Krzysztof Zawada, Marcin Bocheński, Lidia Pieńkos, Paulina Peciak-Nazarewska i Zdzisław Zdanowicz.

Lidera listy nr 3 wiceprzewodniczącą obecnej rady Małgorzatę Bałę w wyborach do Rady Miasta wspierać będą: Katarzyna Dudź, Tomasz Giłka, Jacek Lesiuk, Bożena Kania, Tadeusz Chruściel i Szymon Kiedel.

W OW nr 4, prócz Marka Ogrodzińskiego, o mandaty powalczą: Edyta Wojnicz, Beata Wełk, Jacek Brynkiewicz, Małgorzata Kuszmar, Marian Zieliński i Marek Bogdanowicz.

Reasumując: o 21 mandatów w Radzie Miasta - z listy Koalicji Obywatelskiej - walczyć będzie 12 kobiet i 17 mężczyzn.

Czas na przedstawienie kandydatów Koalicji do Rady Powiatu Szczecineckiego. Listę w Okręgu Wyborczym nr 1 (Miasto Szczecinek) otwiera burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas. Wspierać go będą: Andrzej Krawczyk, Renata Rak, Maciej Kaźmierski, Maciej Makselon, Grzegorz Grondys, Ireneusz Markanicz, Bogusława Zastawna, Sylwia Szyszkowska, Katarzyna Balon, Danuta Wachowicz-Kram i Jarosław Dywizjusz. 12 kandydatów, w tym 5 pań walczyć będzie o 10 mandatów.

W Okręgu Wyborczym nr 2 (Borne Sulinowo, Barwice, Grzmiąca) liderem listy Koalicji Obywatelskiej jest Jacek Wojciechowski. Ponadto na liście znaleźli się: Wojciech Więckowski, Marek Bulczak, Jan Pastuszka, Ewelina Susiak, Krzysztof Pilipiec, Michalina Górniak i Barbara Krosman.

Kandydaci w tym okręgu będą rywalizować o 6 mandatów.

W Okręgu Wyborczym nr 3 (Gmina Szczecinek, Biały Bór) liderem listy jest Barbara Nadolska. W walce o mandaty wspierać ją będą: Paweł Żydałowicz, Justyna Budka, Krzysztof Fudali i Aldona Kowalska.

W OW nr 3 do zdobycia są 3 mandaty.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Koalicja Obywatelska