Koalicja Obywatelska razem do wyborów

• Tv
Miasto z Wizją / 21.09.2018 / Komentarze
Marszałek Olgierd Geblewicz udzielił pełnego poparcia Danielowi Rakowi i kandydatom na radnych

Dziś (19 września) przed południem w szczecineckim zamku odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Koalicję Obywatelską, w której skład weszła Platforma Obywatelska i Nowoczesna. W spotkaniu z przedstawicielami mediów udział wziął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgiert Geblewicz, Poseł na Sejm RP Radosław Lubczyk, Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, kandydat na Burmistrza Daniel Rak, kandydat do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Jakub Hardie-Douglas oraz radne Rady Miasta Grażyna Kuszmar i Małgorzata Bała. Konferencję poprowadziła Paulina Peciak-Nazarewska, szefowa sztabu wyborczego i zarazem kandydatka do Rady Miasta.

- To nie jest czas na osobiste ambicje. Stawką tych wyborów jest to, żebyśmy te wybory wygrali – powiedział poseł Radosław Lubczyk. - Uważam, że tylko zjednoczona opozycja ma szansę wygrać te wybory i odsunąć PiS od władzy w kolejnych wyborach samorządowych. Połączyły nas fundamentalne wartości, takie jak praworządność, konstytucja, demokracja i Unia Europejska. Postanowiłem nie kandydować na burmistrza Szczecinka, a swoje poparcie chciałbym przekierować na kandydata Koalicji Obywatelskiej - Daniela Raka. Zostałem wybrany na 4-letnią kadencję do Sejmu RP i zamierzam wypełnić ją do końca mandatu.

Poparcie dla koalicji oraz wszystkich kandydatów chcących przez najbliższe pięć lat pracować na rzecz samorządu wyraził także marszałek Olgierd Geblewicz. - Pewnie w czasie tych wyborów usłyszymy, że Szczecinek jest w ruinie, bo takie hasło wraca jak bumerang ze strony działaczy Prawa i Sprawiedliwości, którzy w 2015 roku wmówili Polakom, że Polska jest w ruinie. A dzisiaj jeżdżą z miejscowości do miejscowości i bezczelnie kłamią, że Polska jest w ruinie. W niedzielę mieliśmy okazję gościć premiera Mateusza Morawieckiego, który przyjechał do nas z ziemi lubuskiej trasą S3 wybudowaną przez Platformę Obywatelską i mówił, że Platforma Obywatelska dróg nie budowała. Tego typu kłamstw niestety będziemy w czasie tej kampanii słyszeli bardzo wiele.

- Chciałbym przede wszystkim wesprzeć Daniela Raka, który od trzech kadencji, czyli dokładnie tyle samo, ile ja jestem w samorządzie województwa, jest wiceburmistrzem Szczecinka. Głęboko wierzę w to, że po 21 października będzie burmistrzem Szczecinka. Bo Szczecinkowi potrzebna jest nie pseudo „dobra zmiana”, ale dobra kontynuacja. I dlatego dziś trzymam bardzo mocno kciuki za Daniela.

Marszałek poparł również kandydaturę Jerzego Hardie-Douglasa do Rady Powiatu. Przedstawił także kandydata do Sejmiku Woj. Zachodniopomorskiego Jakuba Hardie-Douglasa, udzielając mu swojego pełnego poparcia – Uważam, że Szczecinek zasługuje na mocny głos w Sejmiku – dodał marszałek Olgierd Geblewicz. - Trzymam kciuki za całą ekipę Koalicji Obywatelskiej. Nie dajcie sobie i mieszkańcom wciskać kłamstw PiS-u, że Szczecinek jest w ruinie.

- Startujemy jako jedna drużyna – podkreślił Jakub Hardie-Douglas. – Tak, jak powiedział poseł Lubczyk, pewne osobiste antagonizmy odkładamy na bok. Jesteśmy teraz jednym teamem, który chce pracować na rzecz regionu i Szczecinka. Swoją ewentualną rolę w  sejmiku przede wszystkim będę traktował w kategoriach wyzwania polegającego na lobbowaniu na rzecz regionu, aby jak najwięcej środków finansowych trafiało właśnie do naszego regionu.

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas odniósł się także do zawiązanej koalicji. - Idziemy wspólnie do wyborów i mam nadzieję, że wspólnie te wybory wygramy. Mieszkańcy Szczecinka muszą zdawać sobie sprawę z tego, że to porozumienie pomiędzy Nowoczesną a Platformą jest jedyną alternatywą w mieście i powiecie, żeby zatrzymać ekspansję PiS-u, który jest najbardziej antysamorządową partią, jaka kiedykolwiek pojawiła się na scenie politycznej. To jest partia, która centralizuje władzę i która jest przeciwko samorządom. Podejście Platformy i Nowoczesnej jest zdecydowanie inne, zwiększające zdecydowanie kompetencje samorządów – dodał burmistrz.

Na najbliższy piątek, 21 września zaplanowana została konwencja wyborcza, podczas której poznamy program wyborczy Koalicji Obywatelskiej oraz będziemy mieli okazję spotkać się z kandydatami, którzy po wyborach chcą rozpocząć lub kontynuować pracę w samorządzie na rzecz miasta, powiatu i regionu.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk