Kolejna porcja jazzu i zabytkowe pojazdy

• Tv
Miasto z Wizją / 24.07.2018 / Komentarze
W piątek ruszy IV edycja Dixie Rajd Old Mobile

To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników dobrego jazzu. W najbliższy weekend (27-28 lipca) szczecinecki zespół jazzowy Dixie Band zaprasza na IV edycję imprezy przebiegającej pod nazwą Dixie Rajd Old Mobile. Jak zapowiadają organizatorzy ponownie przeniesiemy się do lat 20. – 30. XX w., aby spędzić czas wśród wyjątkowych, zabytkowych pojazdów, które kilkadziesiąt lat temu można było spotkać na ulicach. Wszystko to oczywiście z jazzem w tle.

IV Dixie Rajd Old Mobile rozpocznie się w piątek (27.07) o godz. 10.00 paradą oraz przejazdem pojazdów deptakiem od CH Aria (zbiórka godz. 9.30) w kierunku muszli koncertowej, gdzie o godz. 10.30 odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy. Chwilę później kolekcjonerskie pojazdy wyjadą na ulice Szczecinka – ok. godz. 12.00 będzie je można spotkać na terenie strefy aktywnego wypoczynku, gdzie przez dwie godziny trwać będzie wystawa. O godz. 14.00 organizatorzy zaplanowali przejazd pojazdów ulicami miasta w kierunku CK Zamek na kolejną wystawę. Z kolei o godz. 16.30 rozpocznie się wyjątkowe wydarzenie - próba bicia Rekordu Polski w grze na ,,tarkach''. O godz. 17.00 natomiast odbędzie się coroczny koncert zespołu Dixie Band.

Impreza zakończy się w sobotę, 28 lipca prezentacją aut na muszli koncertowej, którą zaplanowano na godz. 11.00. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach III Dixie Rajd Old Mobile jest wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Tekst, foto: Marzena Góra