Kolejowe ulice z rządowym wsparciem

Miasto z Wizją / 15.11.2018 / Komentarze
Szczecinek może liczyć na dofinansowanie inwestycji w kwocie ponad 2,8 mln zł. Finał konkursu do końca roku

Jedną z najważniejszych inwestycji realizowanych przez miasto w 2019 roku ma być przebudowa ciągu komunikacyjnego ulic: Dworcowa - Kolejowa - Wiśniowa. To kosztowne zadanie, sięgające prawie 6 mln zł. Dlatego też miasto stara się o jego dofinansowanie w ramach rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Na razie mamy dobre wiadomości. Wniosek złożony przez miasto znalazł się na wstępnej liście rankingowej wraz z 37 innymi projektami zachodniopomorskich gmin.

- Nasz wniosek został sklasyfikowany na 22 miejscu - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Wnioskowana kwota dofinansowania to 2 845 100 zł. Jeżeli otrzymamy dofinansowanie to drugie tyle dołożymy z własnego budżetu na 2019 rok.

Według szacunków inwestycja może kosztować około 5,7 mln zł. Ulice Dworcowa - Kolejowa - Wiśniowa zostałyby przebudowywane na łącznej długości blisko 700 metrów.

Ostateczną listę gmin, które otrzymają wsparcie finansowe w ramach "schetynówek" poznamy do końca roku.