Koniec sezonu wędkarskiego na Trzesiecku

Miasto z Wizją / 18.11.2019 / Komentarze
Wędkarze rywalizowali w zawodach "Drapieżnik 2019"

Dziś (niedziela 17.11) zakończył się sportowy, wędkarski sezon na jeziorze Trzesiecko. Szczecineccy wędkarze i ich koledzy z innych miast regionu rywalizowali w zawodach "Drapieżnik 2019".

Na połów szczupaków, sandaczy i okoni wypłynęło 25 dwuosobowych załóg. Ryby pływały, ale nie żerowały, stąd też wyniki nie były nadzwyczajne. Nie oznacza to, że wędkarze wrócili "o kiju". Łącznie złowili 3 szczupaki, 2 sandacze i 26 okoni.

Największy szczupak (73,5 cm) padł łupem teamu Marian Kuźniak, Wojciech Jażdżewski. Z kolei najdłuższego sandacza (60,3 cm) złowiła para Andrzej Korkus, Adam Kowalewski, a najdłuższego okonia (36,5 cm) para Grzegorz Kondrat, Mirosław Ścibisz.

"Drapieżnika 2019" wygrał team Marian Kuźniak - Wojciech Jażdżewski (Koczała - Chojnice). Drugie miejsce na podium zdobyła para Andrzej Korkus - Adam Kowalewski (Szczecinek) a trzecie - para Przemysław Kalinicz - Paweł Hałuszka (Szczecinek). Zwycięskie zespoły zostały uhonorowane przez organizatorów bonami towarowymi o wart. 700 zł, 500 zł i 300 zł do realizacji w szczecineckich sklepach wędkarskich.

Dalsze miejsca w zawodach zdobyły pary: Tomasz Arasim - Daniel Karliński (Szczecinek), Krzysztof Żemło - Krzysztof Kamiński (Szczecinek) oraz Janusz Kuźniak - Ireneusz Kurkin (Koczała).

Organizatorzy wylosowali też kilkanaście nagród rzeczowych w postaci sprzętu wędkarskiego.

Tekst, foto, kolaż zdjęć: Sławomir Włodarczyk

Foto ryby: Tomasz Kamyszek - Koło PZW "Jesiotr"